Лудогорец претърпя тежко поражение от Ливърпул с 0:4 в Младежката Шампионска лига, която се провежда успоредно с турнира на първите отбори. Двубоят се игра на „Лангтрий парк“. Цената на билета бе 5 паунда.

Домакините превъзхождаха разградския тим през цялото време и заслужено стигнаха до категоричния успех.

Първото попадение падна в 30-ата минута - след добра атака на Ливърпул отляво, последва центриране в наказателното поле и Синклер засече от близо в мрежата на Лудогорец.

В рамките само на 120 секунди паднаха още два гола преди почивката. В 38-ата минута след продължителна атака на домакините Клиъри стреля с глава, за да вкара втория гол в мача.

Непосредствено след това последва изключително бърза атака на Ливърпул отдясно, топката бе пусната успоредно на линията на наказателното поле, откъдето Алекс О`Ханлън реализира третото попадение в мача.

През втората част крайното 4:0 бе оформено, след като Уилсън изпълни пряк свободен удар, топката се удари в десния стълб, върна се в наказателното поле и Синклеър добави.

Битката на фронта Ливърпул – Лудогорец ще продължи по-късно тази вечер, когато първите състави на двата тима ще се изправят един срещу друг. Мачът от груповата фаза на Шампионската лига стартира в 21.45 часа, а развитието минута по минута можете да проследите ТУК!

Развитието на мача:

1' Начало на мача.

4' Първо чисто положение в мача, центриране от корнер за Лудогорец на втора греда, но Денислав Александров не успя да засече топката на празна врата.

5' Денислав Александров направи груб фаул срещу Джо Магуаер и се наложи съдията да му отправи дълга устна забележка.

Младежка ШЛ, Лудогорец - Ливърпул

източник: Gong.bg, Веско Вълчев

9' Бърза контраатака на Лудогорец, която завърши с лек удар на Антонов.

15' Чисто положение за Ливърпул, след центриране от ляво Синклеър игра с глава, но изпрати топката в аут.

18' Добър шанс за Лудогорец, Антонов стреля по диагонала, но вратаря спаси.

20' След корнер Бруйт игра с глава, но прати топката над вратата.

Ливърпул осъществява доста повече атаки към вратата на Лудогорец, но за момента гол няма.

30' 1:0 за Ливърпул! Добра атака на Ливърпул отляво, центриране в наказателното поле и Синклер засече от близо в мрежата на Лудогорец.

37' Добра атака за Лудогорец, Александров нахлу от ляво, центрира, но Антонов се размина с топката.

38' 2:0 за Ливърпул, след продължителна атака на домакините последва центриране в наказателното поле и Клиъри с глава вкара втория гол в мача.

39' 3:0 Изключително бърза атака на домакините отдясно, топката бе пусната успоредно на линията на наказателното поле, от където Алекс О`Ханлън реализира третото попадение в мача.

41' Жълт картон за Олег Димитров за спиране на перспективна атака на Ливърпул.

45' Чудесен шанс за Лудогорец, Томас Цвятков получи добро подаване в наказателното поле, но вратаря на домакините успя да спаси.

45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

53' Добра възможност за Ливърпул, Роситер стреля от фаул, топката мина покрай гредата.

60' Смяна в Лудогорец. Гергов замени Джамов.

67' Кънчев на мястото на Олег Димитров.

76' Жълт картон за Керчев.

79' Кирилов влиза на мястото на Преслав Антонов.

87' Уилсън изпълни пряк свободен удар, топката се удари в десния стълб, върна се в наказателното поле и Синклеър добави.

90' Край на мача.

Лудогорец (4-2-3-1): 54. Васил Симеонов - 39. Кристиян Михайлов, 46. Александър Георгиев, 37. Венцислав Керчев, 2. Кристиян Джамов - 38. Кристиян Китов (к), 34. Олег Димитров - 28. Томас Цвятков, 13. Веселин Любомиров, 40. Денислав Александров - 45. Преслав Антонов.

Резерви: 81. Тодор Ценов, 41. Даниел Гергов, 42. Петър Петров, 48. Преслав Петров, 47. Георги Кънчев, 58. Светослав Ковачев, 31. Мартин Кирилов.

Ливърпул (4-2-3-1): 1. Андрю Фърт, 2. Джо Магуер, 4. Даниел Клиъри, 5. Том Бруйт, 3. Сам Харт - 6. Джордан Роситер (к), 8. Камеран Бранаган - 7. Райн Кент, 10. Алекс О`Ханлън, 11. Жером Синклеър - 9. Олувасей Ожо.

Резерви: 13. Бенджамин Джаксън, 17. Дейвид Робъртс, 18. Кори Уелън, 15. Адам Филипс, 16. Педро Чиривела, 16. Серхи Канос, 14. Хари Уилсън.