В мач игран в Ню Йорк Ливърпул победи Манчестър Сити след дузпи с 5:3.В редовното време двата състава завършиха 2:2.

Това стана на турнира Гинес Интернешънъл Чемпиънс Къп. На Yankee Stadium присъстваха 49 653 зрители, за да наблюдават двата състава.

Сити откри резултата в 53-ата минута чрез Стеван Йоветич, а само 6 минути по-късно Хендерсън изравни.

Отново Йоветич даде преднина на "гражданите" в 67-ата минута, а Рахийм Стърлинг възстанови отново равенството 5 минути преди края на редовното време.

При изпълнението на наказателни удари по-точни се оказаха футболистите на Брендън Роджърс и се поздравиха с победата.

При дузпите Александър Коларов, Яя Туре и Хесус Навас пропуснаха да се разпишат за Сити. Победното попадение от бялата точка за Ливърпул беше дело на Лукас.

Отборът от Мърсисайд води в класирането в група "Б" на турнира с актив от 6 точки. Манчестър Сити е на втора позиция с три точки по-малко.