Уест Хем изхвърли Ливърпул от Купата на Англия, след като спечели преиграването от четвърти кръг, с 2:1 след продължения.

Двата тима завършиха 0:0 в първата среща и решиха всичко в един страхотен мач на "Болейн Граунд".

В него само през първото полувреме те си размениха три греди, а падна и попадение. Играта бе двуостра през цялото време, без топката да се задържа много.

Реферът Роджър Ийст сериозно ощети домакините, като не им даде дузпа през второто полувреме, а Славен Билич имаше допълнително проблеми с контузии на двама ключови играчи - Уинстън Рийд и Джоуи О`Брайън - след почивката.

Юрген Клоп зае мениджърското си място на резервната скамейка, след операцията, която претърпя, а Даниел Стъридж се появи в игра за Ливърпул за първи път от декември насам. Кристиан Бентеке получи своя шанс от Клоп, но направи куп пропуски.

Уест Хем - Ливърпул 2:1

източник: Gulliver/GettyImages

В крайна сметка в 90 минути, плюс още осем продължение, не стигнаха да се реши спорът, и редовното време завърши наравно. Едва в края на второто продължение, Анджело Огбона се оказа големият герой за Уест Хем, отбелязвайки победния гол в добавеното време към 120-те минути.

Скоростното първо полувреме стартира с две положения за Ливърпул, точно преди да изтече първият четвърт час. В 16-та минута обаче Уест Хем бе този, който пропусна да открие, когато Джоуи О`Брайън удари греда.

Ливърпул и Уест Хем "потрошиха" гредите

Ливърпул върна жеста в 34-та минута, когато Филипе Коутиньо също бе спрян от гредата, за да отбележи. Димитри Пайет пък фиксира трета греда, и в 38-та минута от пряк свободен удар не успя да покори вратата на Симон Миньоле.

Уест Хем поведе с 1:0 в 45-та минута, след като центриране на Енер Валенсия отдясно бе засечено от Михаил Антонио. Защитата на Ливърпул остави Антонио непокрит в пеналта, и той от въздуха, от движение, прати топката в мрежата на Миньоле.

Много спорна ситуация доведе до изравняването още в третата минута от второто полувреме. Коутиьно се разписа след пряк свободен удар, като пусна топката под стената, при това точно при човека на Ливърпул в нея. Останаха обаче съмнения дали нарушението преди да бъде изпълнен прекият свободен удар. Тогава Кристиан Бентеке се строполи точно пред наказателното поле, но анализаторите веднага подхванаха темата дали това не е станало прекалено лесно и дали всъщност наистина е имало фаул.

Още по-сериозни претенции към рефера Ийст обаче могат да имат от Уест Хем за ситуация в 66-та минута. Тогава той не видя нарушение срещу Енер Валенсия в наказателното поле на Ливърпул. Във въпросната ситуация Тиаго Илори задържа за ръката футболиста на Уест Хем, а повторенията показаха, че може би всъщност нарушение има.

Спестиха ли чиста дузпа срещу Ливърпул?

Кристиан Бентеке имаше отличен шанс в 80-та минута, но от пряк свободен удар видя единствено страхотното спасяване на Дарън Рандолф.

Валенсия и Марк Ноубъл направиха пропуски за Уест Хем до края, а въпреки осемте минути добавено време към редовните 90, в тях имаше само едно положение, отново спасено от Рандолф.

В първото продължение единственият шанс се откри пред Бентеке, в деветата минута от 15-те.

Точно когато всичко отиваше към дузпи, Анджело Огбона засече центриране на Пайет от пряк свободен удар, и прати в екстаз трибуните на "Ъптън Парк". Голът за Уест Хем падна в добавените минутки към 120-те и нямаше време за никаква реакция от страна на Ливърпул.