Без приетия в болница Юрген Клоп Ливърпул преживя поредно разочарование във Висшата лига, като в 25-ия кръг изпусна спечелен мач и завърши 2:2 срещу Съндърланд. Осем минути преди края на срещата "червените" водеха с 2:0 и въпреки всичко допуснаха две попадения в мрежата си. Всичко за тях се преобърна с настъпването на 77-ата минута, когато голяма част от феновете изпълниха заканата си и започнаха да напускат "Анфийлд" като знак на протест срещу увеличените цени на билетите.

Болшинството от тях видяха един много силен мач за Роберто Фирмино, който вкара първия гол и асистира на Адам Лалана за другия. Воденият от Желко Бувац тим обаче капитулира в заключителните 10 минути, когато инкасира много леки попадения в мрежата си, дело на Адам Джонсън и Джърмейн Дефоу.

Срещата започна по ужасен начин за домакините, които направиха принудителна смяна още в 12-ата минута. Деян Ловрен напусна терена накуцвайки, а на негово място влезе Коло Туре.

Малко след този епизод, в 20-ата минута мърсисайдци стигнаха и до първото си голямо положение. Ян Кирхоф сбърка много лошо пред собственото си наказателно поле, а Лалана получи топката и веднага я пусна вляво за Алберто Морено. Испанецът шутира силно по диагонала, а Вито Маноне изби в корнер.

До края на полувремето „черните котки“ прекараха почти цялото време в собствената си половина, макар Ливърпул да имаше трудности с преодоляването на сгъстената им отбрана. В 44-ата минута Фирмино отправи нелош шут от дистанция, който прелетя малко над целта. Секунди по-късно той отклони с глава центриране на Натаниъл Клайн и така топката стигна до непокрития Морено във вратарското поле. Испанецът обаче реши да стреля с глава и почти от упор направи отчайващо изпълнение, с което не намери вратата.

Малко преди края на първата част домакините извършиха втора наложителна промяна, като Джо Алън напусна контузен, а Джордан Айб зае мястото му.

През второто полувреме Ливърпул продължи да диктува събитията на терена и започна с далечен шут на Роберто Фирмино в 53-ата минута. Бразилецът прокара топката през краката на Ян Кирхоф и от дъгата шутира с десния крак, а кълбото премина на сантиметри покрай лявата греда.

Лош опит за хвърляне на вратаря Симон Миньоле позволи на Джърмейн Дефоу да излезе в една от малкото добри позиции за Съндърланд. Ветеранът обаче шутира встрани.

В 59-ата все пак домакините взеха аванс. Лалана пусна топката отляво за Милнър, който центрира почти моментално към далечната греда, където защитник увисна и позволи на Фирмино отблизо с глава да прониже вратата – 1:0.

Три минути след този епизод Айб елиминира човек в наказателното поле и стреля мощно, като в последния миг защитник отклони с глава кълбото над гредата. В 64-ата минута вратарят Маноне на два пъти поред спаси сигурни голове, като първо парира шут на Лалана от 9-10 метра по диагонала, а след това стори същото и с удара на Айб.

Съндърланд можеше да изравни в 67-ата минута, когато дебютантът Уаби Хазри финтира играч в червено и изведе Патрик ван Аанхолт сам в наказателното поле. Защитникът можеше да му върне топката, но реши сам да завършва и стреля в аут покрай близката греда.

В 70-ата минута изглеждаше така, сякаш Ливърпул прави решителна крачка към победата. Фирмино притисна Били Джоунс отляво и му отне топката, след което проби в наказателното поле и намери Адам Лалана пред празната врата. Последният нямаше проблем да реализира за 2:0, но оттам нататък започна кошмарът за домакините.

Първо в 77-ата минута феновете изпълниха заканата си и осъществиха своя протест, като не пропуснаха да развеят и доста красноречиви банери, адресирани до ръководството. Това като чели скова играчите на терена и върна надеждите на гостите, които получиха и подарък от своя бивш вратар Симон Миньоле. В 82-ата минута белгийският страж допусна поредна грешка през сезона, като позволи изстрел на Адам Джонсън от пряк свободен удар да мине под ръката му.

Оттук до края Съндърланд бе по-активният състав и логичното се случи минутка преди края на редовното време. Хазри получи топката с гръб към вратата и пред наказателното поле, след което комбинира с Дефоу, който бе около точката на дузпата. Макар и подпрян от Сако, опитният нападател се обърна и шутира мощно до дясната греда, за да оформи крайното 2:2.

Така мърсисайдци останаха само с 1 победа в рамките на последните си 6 шампионатни срещи. Така с 34 точки те се смъкнаха до 9-ата позиция, докато Съндърланд остава предпоследен с 20 пункта, на 4 пред опашкаря Астън Вила.