Ливърпул напълни с голове кошницата на Астън Вила и го наби жестоко на неговия „Вила Парк“ с 6:0. Тази загуба обаче не е рекордна във Висшата лига за бирмингамци, които имат и поражение с 0:8 от Челси.

Мачът от 26-ия кръг на Висшата лига на практика бе без история. В него единият отбор вкарваше гол след гол, а другият беше жалко подобие на опонент.

Дългата голова серия започна Даниел Стъридж в 16-ата минута, когато с глава направи резултата 0:1.

Девет минути покъсно Джеймс Милнър направо от фаул покачи на 2:0 за мърсисайдци, както и приключи полувремето.

Емре Джан в 58-ата се записа сред стрелците. Последваха нови два бързи гола за ливърпулци, дело на Дивок Ориги в 63-ата и Натаниел Клайн две минути по-късно. Крайното 6:0 направи Коло Туре, който вкара рядък за себе си гол в 71-ата минута, реализирайки с глава.

Удар в гредата в 80-ата минута на Синклеър в 80-ата минута бе всичко, до което успя да стигне опашкарят /с едва 16 точки/ Вила в този мач.

Ливърпул пък мина на осмото място с 38 точки.