На днешния 17 март се навършват 37 години от една от най-лудите вечери на ЦСКА в европейските клубни турнири. На днешния ден през 1982 година „червените“ шокират тогава действащия европейски клубен шампион Ливърпул, като го елиминират на четвъртъфиналите на КЕШ.

„Армейците“, инкасирали поражение на „Анфилйд“ с 0:1, успяват да наваксат пасива си в реванша пред препълнените трибуни на „Васил Левски“ и така да напишат една от най-славните страници в историята си.

В главен герой се превръща Стойчо Младенов, който нанизва две попадения в мрежата на мърсисайдци и така си печели прозвището Екзекутора на Ливърпул.

Младенов открива резултата през 77-ата минута и след като изравнява резултата от двата мача, всичко се решава с продължения. Там Младенов отново е над всички и в 101-ата минута бележи за 2:0, пращайки ЦСКА на полуфиналите.

По този начин ЦСКА изживява една от най-паметните си кампании в Европа. На полуфинала „армейците“ се натъкват на Байерн Мюнхен. В първата среща Стойчо Младенов и компания побеждават с 3:0, но в реванша баварците надвиват с 4:0 и продължават към решителния мач.

Ето и съставите на ЦСКА и Ливърпул:

ЦСКА: Велинов, Кр. Безински, Д. Димитров, М. Томанов (106 – Р. Керимов), Г. Димитров, Г. Илиев, Цв. Йончев, Ст. Младенов, Сп. Джевизов, Пл. Марков, Р. Здравков (68 – Велков) Треньор: Аспарух Никодимов

Ливърпул: Гробелар, Нийл, Лоуренсън, Кенеди, Уилън, Томпсън, Далглиш, Лий, Ръш (82 – Джонсън), Макдермът (91 - Джонстън), Сунес

Главен съдия: Вьорер (Австрия)