Ливърпул приключи с победа предсезонните контроли, след като в Женева се наложи над френския Олимпик Лион с 3:1.

„Мърсисайдци” се оказаха в ролята на догонващи рано в срещата, след като Мемфис Депай откри от дузпа в 4-ата минута. Преднината на Олимпик обаче не се задържа дълго и в 17-ата минута Роберто Фирмино изравни. Това бе първи мач за бразилеца в проверките на „червените” това лято.

Англичаните направиха пълен обрат 4 минути по-късно, когато Йоахим Андерсен си вкара автогол. До края на срещата падна само още един гол, който дойде в началото на второто полувреме, а негов автор стана Хари Уилсън.

В неделя Ливърпул среща шампиона на Англия Манчестър Сити в битка за трофея Къмюнити шийлд, а на 9 август е и първият шампионат мач срещу Норич.