Стражът на Ливърпул Алисон Бекер погледна към мачовете в изминалата част от кариерата си и определи кое е най-сериозното му спасяване досега. Бразилецът играе феноменално за „червените”, откак акостира от Рома през лятото на 2018-а година и бе избран за „Най-добрия вратар” на УЕФА – BEST, на церемония в Монако.

Ливърпул е попитал деликатно Трабзонспор за вратаря му

На Алисон му отне само един сезон, за да триумфира с Ливърпул в Шампионската лига. „Трудно ми е да избера само едно спасяване”, започна Алисон пред Marca, запитан за най-доброто му спасяване.

Младок в Ливърпул: Всичко в играта съм научил от Алисон

„Най-важното мисля, че е това срещу Наполи на „Анфийлд” срещу Аркадиуш Милик. В последните минути на груповата фаза беше”, продължи Алисон.

Срещата в Англия се играеше при резултат 1:0 за „червените”, но в последните минути центрирана топка прехвърли Деян Ловрен, за да отиде в непокрития Милик. Полякът стреля, но Алисон с прекрасно приближаване и рефлекс отказа Милик да вкара гол в позиция „очи в очи”.