Полузащитникът на Ливърпул Къртис Джоунс посвети своя гол при победата с 2:0 над Шефийлд Юнайтед във Висшата лига на вратаря Алисон Бекер, чийто баща почина миналата седмица. 57-годишният Жозе Бекер се е удавил в езеро близо до дома си в Южна Бразилия миналата сряда, съобщиха от местната полиция.

Той е влязъл да плува във водоема край своя имот, но при неизяснени обстоятелства се удавил, каза за агенция "Ройтерс" Доротео Мачадо Фильо, полицейски инспектор в град Лаврас до Сул.

"Бих искал да посветя този гол на бащата на Али. Нека почива в мир и ако Али види това, това е за теб, братко. Той е силен млад мъж и е важна част от отбора. Днес той не е тук, но със сигурност ни липсва", каза Джоунс пред Sky Sports.

Ливърпул е шести на класирането на Висшата лига с 43 точки от 26 мача. В следващия кръг в четвъртък "червените" приемат петия в таблицата Челси.