Шампионът на Англия Манчестър Сити продължава преследването на трета поредна титла във Висшата лига. „Гражданите“ разбиха Ливърпул с 4:1 на своя „Етихад“ и скъсиха разликата с лидера Арсенал на пет точки.

Мохамед Салах откри за мърсисайдци, които са шести в класирането, но след попадението на египтянина последваха четири безответни гола във вратата на Алисон.

Хулиан Алварес изравни малко преди да измине половин час игра, а в началото на втората част Кевин Де Бройне и Илкай Гюндоган на практика пратиха мача в полза на „небесносините“. Джак Грийлиш завърши разгромната за Ливърпул загуба с гол в 74-ата минута.

Gulliver/GettyImages
74 снимки

Първите няколко минути в срещата преминаха във високо темпо, но без особено много голови положения. В 8-ата минута дълго подаване стигна до Гюндоган в наказателното, но германският халф не успя да отправи хубав пас към Алварес. Около минута след това удар на Родри от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Алисон. Няколко минути след това Рияд Марез стреля от фал от много опасна позиция, ала ударът му мина до десния стълб на Алисон.

Малко след като измина четвърт час игра Ливърпул поведе. Дълга топка намери Диого Жота, който бе с Мануел Аканджи на гърба. Топката обаче отиде на пътя на Мохамед Салах, който с едно докосване направи 0:1.

Сити отговори веднага - Марез стреля от движение в горния ляв ъгъл на Алисон, но бразилецът показа феноменален рефлекс и отрази в корнер.

Шампионът на Англия изравни в 28-ата минута. Марез подхвана атака отдясно, която стигна до отсрещния фланг, където бе Джак Грийлиш, който поднесе топката на Хулиан Алварес на празна врата, а аржентинецът не сбърка за 1:1.

В последната от редовните 45 минути  Родри засече от въздуха подаване от корнер на Марез, но уцели тялото на своя съотборник Аканджи.

Манчестър Сити сътвори пълен обрат с началото на второто полувреме. Марез получи на скорост топката на десния фланг, след което направи успореден пас към наказателното, а там Алисон не успя да пресече топката и Де Бройне засече за 2:1.

Сити нанесе и трети удар по своя съперник в началото на полувремето - Марез проби отдясно и намери Алварес в наказателното. Аржентинецът стреля, но ударът му бе блокиран. Топката обаче отиде у Гюндоган, който направи 3:1.

Минута след третия гол Гакпо имаше шанс да върне едно попадение, но ударът му мина до вратата на Едерсон. Малко след това Аке пресече една топка по много лош начин и Гакпо опита да си изпроси лековата дузпа.
В ответната атака Грийлиш стреля по диагонала, но Алисон се намеси добре и парира.

В 74-ата минута Де Бройне и Грийлиш комбинираха добре отляво на наказателното поле и англичанинът се оказа на върха на нападанието на манчестърци, засичайки подаване от своя белгийски съотборник за 4:1.

FT / Манчестър Сити - Ливърпул 4:1

0:1 Мохамед Салах 16`

1:1 Хулиан Алварес 28`

2:1 Кевин Де Бройне 46`

3:1 Илкай Гюндоган 53`

4:1 Джак Грийлиш 74`

Манчестър Сити: Едерсон, Джон Стоунс, Мануел Аканджи, Рубен Диаш, Нейтън Аке, Илкай Гюндган, Родри, Кевин Де Бройне, Рияд Марез, Хулиан Алварес, Джак Грийлиш

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Ливърпул: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Ибрахима Конате, Върджил ван Дайк, Анди Робъртсът, Фабиньо, Джордан Хендерсън, Харви Елиът, Диого Жота, Мохамед Салах, Коди Гакпо