По два гола на Роберто Фирмино и Садио Мане бяха достатъчни, за да донесат 22-та победа на Ливърпул от началото на сезона във Висшата лига. Потърпевш стана тимът на Бърнли, който откри резултата чрез Ашли Уестууд още в 6-та минута, но до почивката вече изоставаше с един гол. До края резервата Йохан Гудмундсон върна едно попадение, но в ответната атака Мане възстанови преднината на домакините от два гола. Така мърсисайдци отново съкратиха аванса на Манчестър Сити на върха в класирането на само една точка.

Бърнли регистрира 16-то поражение от началото на кампанията и е само една позиция и две точки над зоната на изпадащите с 30 пункта. Ливърпул пък загря за реванша срещу Байерн от осминафиналите на Шампионската лига с победа и може да пътува към Мюнхен в добро настроение. Първата среща завърши 0:0, а победа и голово равенство са резултатите, които устройват "червените".