Ливърпул изпусна съвсем заслужен успех в дербито на Мърсисайд с Евертън на своя стадион "Анфийлд". Битката завърши наравно 1:1, като "карамелите" изковаха точката при може би единствената си смислена атака за целия мач.

Мохамед Салах с невероятен шедьовър откри резултата малко преди почивката, а огромни пропуски се редуваха пред вратата на Джордан Пикфорд. И четвърт час преди края Уейн Рууни "червените" и със синята фланелка, като се разписа от дузпа, която беше доста спорна.

Но със спорна дузпа или не, "карамелите" определено загорчаха на съперника си и му измъкнаха сигурния успех. Огромни критики търпи и мениджърът на домакините Юрген Клоп, който пусна пет резерви в голямото градско дерби и в крайна сметка беше наказан за отношението си към този сблъсък.