Отборът на Ливърпул се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп, след като преодоля младите футболисти на Астън Вила като гост с 4:1. Още в четвъртата Садио Мане откри резултата, но в 41-ата минута 17-годишния Луи Бари изравни. В 60-ата Джорджиньо Вайналдум отново даде аванс на гостите, а в 63-ата минута отново Мане вкара още едно попадение. Мохамед Салах оформи крайния резултат в 65-ата минута.

Във вчерашния ден бирмингамци бяха поразени от коронавируса и двубоят беше по въпрос, но днес беше взето решение той да се играе по план. Лошата новина за домакините беше,че целият първи състав нямаще как да вземе участие в срещата, а на терена излязоха момчетата от тима до 23 години. Ливърпул пък излезе с почти всички титуляри.

"Червените", които днес играха в черно, поведоха рано-рано в двубоя, но не успяха да увеличат преднината си, за което бяха наказани в края на първото полувреме. Все пак, през втората част, класата на английския шампион си каза думата и само в рамките на пет минути те вкараха три безответни гола, с които си осигуриха успеха.

Gulliver/GettyImages
61 снимки

"Мърсисайдци" започнаха отлично двубоя и очаквано поведоха още в четвъртата минута, когато Къртис Джоунс центрира отдясно на наказателното поле, а Мунго Бридж изпусна Садио Мане и сенегалецът реализира с глава - 0:1.

В 10-ата минута Мохамед Салах копна чудесно топката за непокрития Джорждиньо Вайналдум в наказателното поле, но нидерландецът прати топката над вратата.

Ливърпул имаше пълен контрол върху топката, но не успяваше да стигне до чисти ситуации, като младите момчета на Астън Вила играеха амбицирано и се защитаваха стабилно.

В 23-ата минута обаче „червените“ имаха страхотен шанс да удвоят преднината си. Топката беше изчистена от играч на Вила след изпълнение на корнер, но тя попадна в Джоунс, който стреля, но бе блокиран. Все пак кълбото се озова и във Фабиньо, който стреля точно, но вратарят Акош Оноди изби. Мане достигна до топката и също опита изстрел, който обаче отново бе спасен от стражът на домакините, а после нямаше кой да добави в опразнената врата.

Бирмингамци опитаха две по-интересни атаки, които приключиха с корнер в тяхна полза, но без опасности за Келехер след изпълнението им.

В 35-ата минута гостите Салах проби добре отдясно, стигна до наказателното поле и стреляв долния ляв ъгъл на Оноди, който обаче изби отлично в корнер.

Две минути след това Джеймс Милнър стреля от дистанция, но над вратата.

Четири минути преди края на първата част домакините изравниха с първия си точен удар. Калъм Роу изведе по отличен Луи Бари в половината на Ливърпул, надбяга Рис Уилямс и излязал сам срещу Келехер го преодоля с хубав изстрел в далечния ъгъл.

В последните секунди на полувремето Джоунс отправи чудесен фалцов изстрел, който обаче бе спасен по невероятен начин от младия Оноди.

На почивката Юрген Клоп направи промяна в своя състав, като пусна Тиаго Алкантара на мястото на капитана Джордан Хендерсън.

Ливърпул тръгна агресивно и през втората част, като първата по-интересна ситуация дойде в 52-ата минута, когато Фабиньо стреля с глава след корнер, но право в ръцете на Оноди.

Две минути след това Алкантара изведе отдясно в наказателното поле Нико Уилямс, който пък пусна пас за Салах. Египтянинът опита да завърши с пета, но стражът на домакините спаси, като точно преди да улови топката Салах я добута във вратата, но попадението беше отмемено заради нарушение на нападателя срещу вратаря.

В рамките на пет минути обаче Ливърпул вкара цели три попадения. Точно след час игра Салах влезе в наказателното поле отдясно и комбинира с Такуми Минамино, който пък върна за Вайналдум. Нидерландецът стреля моментално в долния ляв ъгъл на Оноди, който нямаше как да спаси - 1:2.

Три минути след това появилият се преди малко Джердан Шакири центрира в наказателното поле, където Мане скочи, стреля с глава и прехвърли стража на домакините за 1:3.

В 65-ата минута отново Шакири бе асисент, но този път на Салах, който с обръщането си стреля в долния ляв ъгъл - 1:4.

Пет минути преди края на редовното време мощен изстрел на Тиаго Алкантара от дистанция разтресе напречната греда.

До края на двубоя нови попадения не паднаха и Ливърпул се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп.

FT / АСТЪН ВИЛА – ЛИВЪРПУЛ 1:4

0:1 Садио Мане 4'

1:1 Луи Бари 41'

1:2 Джорджиньо Вайналдум 60'

1:3 Садио Мане 63'

1:4 Мохамед Салах 65'

Стартови състави на двата отбора:

АСТЪН ВИЛА: Акос Ондой - Мундо Бридж, Доминик Риван (к), Джейк Уолкър, Калъм Роу, Бенджамин Крисан, Люи Бари, Кайн Кеслер, Мамаду Диала Сила, Арджан Райки, Ламар Богард

Мениджър: Марк Дилейни

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 62. Куивийн Келехер – 7. Джеймс Милнър, 3. Фабиньо, 46. Рис Уилямс, 76. Неко Уилямс – 14. Джордан Хендерсън (к), 5. Джорджиньо Вайналдум, 17. Къртис Джоунс – 10. Садио Мане, 18. Такуми Минамино, 11. Мохамед Салах