Победният ход на Ливърпул в елита на Англия не спира, след като мърсисайдци спечелиха с убедителното – 3:0, визитата си на Борнемут и удължиха серията си на седем поредни победи във Висшата лига. Така тимът на Юрген Клоп уверено пази преднината си на върха с преследвачите и вече има 46 точки от 48 възможни. Борнемут, от своя страна, остана на 15-ата позиция с 16 пункта.

Алекс Окслейд-Чембърлейн даде превес на европейския шампион след 35 минути игра, а Наби Кейта удвои резултата минута преди края на първата част. Мохамед Салах пък най-накрая реализира гол за „червените”, след като се разписа на „Виталити Стейдиъм” в 54-ата минута. Успехът за тима е още по-ценен, след като отборът на Ливърпул записа първа суха мрежа от края на септември месец.

Юрген Клоп прави седем промени в мача, след като Алисон се завръща на вратата след наказание. Роберто Фирмино и Мохамед Салах започват от първата минута, но Садио Мане и Трент Александър-Арнолд остават на пейката. Джорджинио Вайналдум и Адам Лалана пропускат срещата на юг поради травми, а вместо тях започват Джордан Хендерсън и Наби Кейта.

Today’s team to face @officialafcb 👊 #LFC #LiverpoolFC #Liverpool

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

Борнемут прави две промени в сравнение с дуела с Кристъл Палас. Саймън Франсис и Райън Фрейзър започват на мястото на Адам Смит и Хари Уилсън. Вторият няма право да играе срещу Ливърпул поради наемните отношение между двата тима.

Срещата стартира сравнително равностойно на „Виталити Стейдиъм”, а първата ситуация в мача бе на сметката на Ливърпул. В седмата минута Джо Гомес видя Мохамед Салах в наказателното поле, след като египтянинът овладя и отправи удар с левия крак към горния десен ъгъл на Аарън Рамсдейл, но стражът на „черешките” улови с две ръце.

В 17-ата минута Борнемут затрудни опонента си след лошо изчистване на Наби Кейта. Топката отиде вдясно за Лерма, който видя Уилсън, но ударът му премина далеч от вратата на Алисон. Три по-късно бившият стрелец на Ливърпул Доминик Соланке имаше шанс, но топката прелетя встрани.

Полека-лека домакините успяваха да противодействат на своя съперник, докато не дойде в 36-ата минута. Тогава Джордан Хендерсън с прекрасен 40-метров пас видя Алекс Окслейд-Чембърлейн, който с едно докосване промуши топката през Аарън Рамздейл – 1:0 за Ливърпул. В 38-ата минута пък Роберто Фирмино пое на дъгата на наказателното поле и стреля през Джак Симпсън, но ударът не затрудни Рамздейл.

В 44-ата минута гостите увеличиха своя актив. Наби Кейта комбинира с Мохамед Салах, който с феноменално отиграване с пета върна за гвинееца и той остана очи в очи с Рамздейл. Ударът на халфа на Ливърпул бе премерен и мърсисайдци удвоиха своя актив. В самия край на първото полувреме Роберто Фирмино засече на първа греда с глава и прати топката към задната такава на Рамздейл. Там Мохамед Салах направи по-трудното – да пропусне на опразнена врата.

Втората част стартира успешно за хората на Юрген Клоп, след като тимът му водеше с три гола разлика след 54 минути игра. Тогава Наби Кейта пусна пас зад защитата на Борнемут за Мохамед Салах, който с финес пусна топката край Аарън Рамздейл. Така той отбеляза своя 63-и гол в рамките на 100 изиграни срещи във Висшата лига на Англия. Грьоневелд вкара топката във врата на Алисон в 66-ата минута, но попадението правилно бе отменено заради засада. Три минути след това Рамсдейл спаси опасен удар на Салах.

В 76-ата минута Клоп даде почивка и на Аднри Робъртсън, а в игра за своя дебют в Премиър лийг се появи 18-годишния Къртис Джоунс.

Борнемут: Аарън Рамсдейл, Нейтън Аке, Саймън Франсис, Мефам, Рико, Райън Фрейзър, Джеферсон Лерма, Филип Билинг, Грьоневелд, Доминик Соланке, Калъм Уилсън

Ливърпул: Алисон, Джо Гомес, Върджил Ван Дайк, Деян Ловрен, Андрю Робъртсън, Джордан Хендерсън, Джеймс Милнър, Алекс Оклейд-Чембърлейн, Наби Кейта, Роберто Фимино, Мохамед Салах