Рекордната покупка на Ливърпул Мохамед Салах направи отличен дебют за „червените“. Египетския национал изигра 45 минути за „мърсисайдци“ в контролата срещу Уигън снощи и дори успя да се разпише.

Двубоят завърши при резултат 1:1, а изравнителният гол на Ливърпул бе дело именно на Салах в последната минута на първото полувреме.

Бившият футболист на Рома пропусна първата проверка на „червените“ срещу Транмиър преди няколко дни заради проблеми с работната си виза. След като всички формалности бяха доуточнени, Салах веднага получи шанс за изява и успя да се възползва по най-добрия начин.

Мениджърът на тима Юрген Клоп отново заложи на две изцяло различни единайсеторки в двете полувремена.

В състава на „мърсисайдци“ не попаднаха футболисти като Лукас Лейва, Алберто Морено, Райън Кент и Шей Оджо, които най-вероятно ще се разделят с отбора това лято.

Днес Ливърпул заминава за Хонг Конг, където ще участва в Азиатската купа на Висшата лига, а първият мач на там е срещу тима на Кристъл Палас в сряда.