Перфектният рекорд на Ливърпул във Висшата лига на Англия няма край! Мърсисайдци взеха успеха в рунда срещу изигралия много силен мач гост – Лестър Сити, с 2:1, за да продължат и серията си от 17 поредни мача, които са спечелени в елита на Англия. Победният гол за „червените” реализира Джеймс Милнър, който бе точен от дузпа в 94-ата минута и остави трите точки край река Мърси. Оттук насетне предстоят мачове за национални отбори, а следващият мач на Ливърпул е срещу голямото дерби на Англия - срещу Манчестър Юнайтед.

Иначе Садио Мане изведе „червените” в 41-ата минута, ала Джеймс Мадисън свали усмивките от феновете на „Анфийлд” с гол в 80-ата минута, за да може Милнър да бъде точен от наказателния удар. По този начин Ливърпул остава на първа позиция преди паузата за национални отбор с пълния комплект от 24 точки. Манчестър Сити е на осем зад хората на Юрген Клоп, ала „гражданите” имат мач по-малко, който ще се изиграе на 6-и октомври.

Отзиви:

Клоп: Тежко беше, но напълно си заслужихме успеха

Роджърс: Не мисля, че имаше дузпа за Ливърпул

Милнър: Работихме яката за тази победа

Любопитен факт е, че Ливърпул е без загуба на своя стадион в 44 поредни мача от първенството, което е втората най-силна серия в историята след 63-те двубоя между 1978 и 1980-а година. Тогава пък точно „лисиците” прекратиха поредицата на „червените”. Същевременно Садио Мане изигра своя мач №100 с фланелката на европейския клубен шампион.

Юрген Клоп направи една промяна за разлика от мача с Шефилд Юнайтед, като до Върджил ван Дайк в отбраната застана Деян Ловрен, който заменя Джо Гомес. Атакуващото трио бе ясно - Салах, Мане и Фирмино, а Фабиньо и Милнър ще бъде дуета до Джорджинио Вайналдум н в средата на терена.

Today’s matchday squad to face @lcfc 👊 #LIVLEI #LFC #LiverpoolFC #PL #PremierLeague #Anfield

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

Брендън Роджърс направи една промяна от миналия кръг, след като Джеймс Мадисън се завърна след излекувана травма в глезена. На вратата бе Каспър Шмайхел, а атаката бе водена от Джейми Варди.

Срещата стартира със сериозен натиск на домакините, които пресираха високо опонента си, опитвайки да матират Шмайхел. Шут на Салах бе спасен от датчанина в петата минута, а миг по-късно Союнчу блокира удар на египтянина, пращайки топката в ъглов удар. В 13-ата минута дойде първият голям шанс за домакините. Трент-Александър Арнолд прокара топката между краката на Чилуел и центрира на втора греда за Джеймс Милнър. Халфът отигра топката нескопосано и я прати над напречната греда на Шмайхел.

Пет по-късно Фабиньо опита да изведе Салах зад гърба на отбраната, но пасът дойде дълъг и датският страж на "лисиците" улови. След половин час игра Джеймс Милнър продължи играта с пас по земя към Садио Мане, макар да бе фаулиран от Уилфред Ндиди. Сенегалецът напредна към наказателното поле на "лисиците" и стреля, ала в обсега на Шмайхел.

34-ата минута видя блестящо центриране отдясно за Александър-Арнолд, който пласира топката между Рикардо Перейра и Джони Евънс, където бе Роберто Фирмино, но ударът на бразилеца бе неточен, а ситуацията бе много изгодна. Последваха добри минути за гостите, които започнаха да владеят по-добре топката, а Союнчу стреля с глава сле ентриране в 38-ата минута, но Адриан зрелищно отрази топката. Въпреки това позицията на турският бранител бе нередовна и бе маркирана засада.

В 41-ата минута Ливърпул откри резултата, когато Джони Еванс допусна много груба грешка. Пас на Джеймс Милнър премина край бранителя на "лисиците", а Садио Мане спринтира, за да поеме кълбото и с десния крак да откри резултата, пращайки я в десния ъгъл на Шмайхел - 1:0.

Силната игра на Ливърпул продължи, а Садио мане можеше да вкара втори гол в 44-ата минута, но този път стражът на Лестър се намеси добре. Миг по-късно Салах върна назад за Милнър, но шутът на капитана на "червените" отлетя към последните редове на трибуната "Коп".

Gulliver/GettyImages
46 снимки

Със старта на втората част Ливърпул създаде голям шанс за гол. Александър-Арнолд подаде отдясно за Мохамед Салах, който засече топката, а Шмайхел със зрелищен рефлекс спаси удара. В 56-ата минута Садио Мане пое топката и комбинира със Салах на два пъти, за да излезе срещу Шмайхел, но важен шпагат на Еванс прати топката в краката на сенегалеца и тя излезе аут.

В 64-ата минута пък Роберто Фирмино получи пас на границата на наказателното поле. Чаглаар Союнчу не го притисна, а бразилецът стреля, но топката отлетя аут. Две по-късно Лестър имаше страхотна възможност за изравняване на резултата. Марк Олбрайтън изведе Варди с фалцово подаване, а Ловрен покри засадата. Нападателят тръгна да лъже Адриан, който спря топката с крак и гол не падна. Секунди по-късно Салах пусна вляво за Андрю Робъртсън, който стреля с голяма мощ, но Шмайхел се намеси. В 70-ата минута Вайналдум стреля с десния крак по диагонала, но изстрелът му бе анемичен и вратарят на гостите спокойно спаси.

В 73-ата минута Денис Прат отправи много мощен удар от 25 метра, ала топката прелетя на сантиметри край страничния стълб на Адриан. Последва смяна на Прат, а на негово място влезе Айосе Перес. Търпението, с което Лестър продължи да играе се отплати с гол в 80-ата минута. Точен за гостите бе Джеймс Мадисън, който получи пас от Айосе Перес, а Мадисън мина между Ван Дайк и Ловрен, за да отправи удар, като топката мина под плонжа на Адриан - 1:1.

Пет минути преди края на редовното време Върджил ван Дайк бе оставен непокрит при ъглов удар и центриране от Робъртсън отиде право към холандеца. Изстрелът му обаче прелетя над напречната греда от много изгодна позиция. В добавеното време на срещата пък резервата Хамза Чудхури влезе безобразно в краката на Мохамед Салах, контузвайки египтянина, а Клоп го замени с Адам Лалана.

В четвъртата минута от добавеното време Марк Олбрайтън събори Садио Мане в наказателното поле, за да даде достатъчен повод на Крис Каванаг и съдиите във ВАР-стаята да отсъдят дузпа. Зад топката застана Джеймс Милнър, който бе безкомпромисен и в левия ъгъл пласира топката във вратата на Шмайхел, оставяйки трите точки в Ливърпул.

Ливърпул (4-3-3): Адриан – Александър-Арнолд, Ловрен, Ван Дайк, Робъртсън – Фабиньо, Милнър, Вайналдум ( 78' - Хендерсън) – Мане, Салах, Фирмино (78' - Ориги)

Мениджър: Юрген Клоп

Лестър (4-3-3): Шмайхел – Рикардо, Еванс, Союнчу, Чилуел – Ндиди, Прат (70 - Прат), Тилеманс – Барнс, Варди, Мадисън (85' - Чудхури)

Мениджър: Брендън Роджърс