Перфектният рекорд на Ливърпул във Висшата лига на Англия няма край! Мърсисайдци взеха успеха в рунда срещу изигралия много силен мач гост – Лестър Сити, с 2:1, за да продължат и серията си от 17 поредни мача, които са спечелени в елита на Англия. Победният гол за „червените” реализира Джеймс Милнър, който бе точен от дузпа в 94-ата минута и остави трите точки край река Мърси. Оттук насетне предстоят мачове за национални отбори, а следващият мач на Ливърпул е срещу голямото дерби на Англия - срещу Манчестър Юнайтед.

Иначе Садио Мане изведе „червените” в 41-ата минута, ала Джеймс Мадисън свали усмивките от феновете на „Анфийлд” с гол в 80-ата минута, за да може Милнър да бъде точен от наказателния удар. По този начин Ливърпул остава на първа позиция преди паузата за национални отбор с пълния комплект от 24 точки. Манчестър Сити е на осем зад хората на Юрген Клоп, ала „гражданите” имат мач по-малко, който ще се изиграе на 6-и октомври.

Отзиви:

Клоп: Тежко беше, но напълно си заслужихме успеха

Роджърс: Не мисля, че имаше дузпа за Ливърпул

Милнър: Работихме яката за тази победа

Любопитен факт е, че Ливърпул е без загуба на своя стадион в 44 поредни мача от първенството, което е втората най-силна серия в историята след 63-те двубоя между 1978 и 1980-а година. Тогава пък точно „лисиците” прекратиха поредицата на „червените”. Същевременно Садио Мане изигра своя мач №100 с фланелката на европейския клубен шампион.

Юрген Клоп направи една промяна за разлика от мача с Шефилд Юнайтед, като до Върджил ван Дайк в отбраната застана Деян Ловрен, който заменя Джо Гомес. Атакуващото трио бе ясно - Салах, Мане и Фирмино, а Фабиньо и Милнър ще бъде дуета до Джорджинио Вайналдум н в средата на терена.

Today’s matchday squad to face @lcfc 👊 #LIVLEI #LFC #LiverpoolFC #PL #PremierLeague #Anfield

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

Брендън Роджърс направи една промяна от миналия кръг, след като Джеймс Мадисън се завърна след излекувана травма в глезена. На вратата бе Каспър Шмайхел, а атаката бе водена от Джейми Варди.

Срещата стартира със сериозен натиск на домакините, които пресираха високо опонента си, опитвайки да матират Шмайхел. Шут на Салах бе спасен от датчанина в петата минута, а миг по-късно Союнчу блокира удар на египтянина, пращайки топката в ъглов удар. В 13-ата минута дойде първият голям шанс за домакините. Трент-Александър Арнолд прокара топката между краката на Чилуел и центрира на втора греда за Джеймс Милнър. Халфът отигра топката нескопосано и я прати над напречната греда на Шмайхел.

Пет по-късно Фабиньо опита да изведе Салах зад гърба на отбраната, но пасът дойде дълъг и датският страж на "лисиците" улови. След половин час игра Джеймс Милнър продължи играта с пас по земя към Садио Мане, макар да бе фаулиран от Уилфред Ндиди. Сенегалецът напредна към наказателното поле на "лисиците" и стреля, ала в обсега на Шмайхел.

34-ата минута видя блестящо центриране отдясно за Александър-Арнолд, който пласира топката между Рикардо Перейра и Джони Евънс, където бе Роберто Фирмино, но ударът на бразилеца бе неточен, а ситуацията бе много изгодна. Последваха добри минути за гостите, които започнаха да владеят по-добре топката, а Союнчу стреля с глава сле ентриране в 38-ата минута, но Адриан зрелищно отрази топката. Въпреки това позицията на турският бранител бе нередовна и бе маркирана засада.

В 41-ата минута Ливърпул откри резултата, когато Джони Еванс допусна много груба грешка. Пас на Джеймс Милнър премина край бранителя на "лисиците", а Садио Мане спринтира, за да поеме кълбото и с десния крак да откри резултата, пращайки я в десния ъгъл на Шмайхел - 1:0.

Силната игра на Ливърпул продължи, а Садио мане можеше да вкара втори гол в 44-ата минута, но този път стражът на Лестър се намеси добре. Миг по-късно Салах върна назад за Милнър, но шутът на капитана на "червените" отлетя към последните редове на трибуната "Коп".

46 снимки

Със старта на втората част Ливърпул създаде голям шанс за гол. Александър-Арнолд подаде отдясно за Мохамед Салах, който засече топката, а Шмайхел със зрелищен рефлекс спаси удара. В 56-ата минута Садио Мане пое топката и комбинира със Салах на два пъти, за да излезе срещу Шмайхел, но важен шпагат на Еванс прати топката в краката на сенегалеца и тя излезе аут.

В 64-ата минута пък Роберто Фирмино получи пас на границата на наказателното поле. Чаглаар Союнчу не го притисна, а бразилецът стреля, но топката отлетя аут. Две по-късно Лестър имаше страхотна възможност за изравняване на резултата. Марк Олбрайтън изведе Варди с фалцово подаване, а Ловрен покри засадата. Нападателят тръгна да лъже Адриан, който спря топката с крак и гол не падна. Секунди по-късно Салах пусна вляво за Андрю Робъртсън, който стреля с голяма мощ, но Шмайхел се намеси. В 70-ата минута Вайналдум стреля с десния крак по диагонала, но изстрелът му бе анемичен и вратарят на гостите спокойно спаси.

В 73-ата минута Денис Прат отправи много мощен удар от 25 метра, ала топката прелетя на сантиметри край страничния стълб на Адриан. Последва смяна на Прат, а на негово място влезе Айосе Перес. Търпението, с което Лестър продължи да играе се отплати с гол в 80-ата минута. Точен за гостите бе Джеймс Мадисън, който получи пас от Айосе Перес, а Мадисън мина между Ван Дайк и Ловрен, за да отправи удар, като топката мина под плонжа на Адриан - 1:1.

Пет минути преди края на редовното време Върджил ван Дайк бе оставен непокрит при ъглов удар и центриране от Робъртсън отиде право към холандеца. Изстрелът му обаче прелетя над напречната греда от много изгодна позиция. В добавеното време на срещата пък резервата Хамза Чудхури влезе безобразно в краката на Мохамед Салах, контузвайки египтянина, а Клоп го замени с Адам Лалана.

В четвъртата минута от добавеното време Марк Олбрайтън събори Садио Мане в наказателното поле, за да даде достатъчен повод на Крис Каванаг и съдиите във ВАР-стаята да отсъдят дузпа. Зад топката застана Джеймс Милнър, който бе безкомпромисен и в левия ъгъл пласира топката във вратата на Шмайхел, оставяйки трите точки в Ливърпул.

Ливърпул (4-3-3): Адриан – Александър-Арнолд, Ловрен, Ван Дайк, Робъртсън – Фабиньо, Милнър, Вайналдум ( 78' - Хендерсън) – Мане, Салах, Фирмино (78' - Ориги)

Мениджър: Юрген Клоп

Лестър (4-3-3): Шмайхел – Рикардо, Еванс, Союнчу, Чилуел – Ндиди, Прат (70 - Прат), Тилеманс – Барнс, Варди, Мадисън (85' - Чудхури)

Мениджър: Брендън Роджърс