Ливърпул сам си създаде далеч повече неприятности отколкото имаше нужда, но все пак победи с 2:1 Фулъм при гостуването си от 31-ия кръг на Висшата лига. Кошмарна грешка на Върджил ван Дайк и Алисон Бекер можеше да лиши „червените” от възможността да си върнат поне временно лидерската позиция в английския шампионат. Късният гол на Джеймс Милнър от дузпа предотврати неприятностите за „червените”, които на „Крейвън Котидж” бяха далеч от най-доброто си лице.

Садио Мане беше човекът, който отново имаше решително влияние върху развоя на мача, като реализира своя 17-и гол в Премиърлийг, а после беше фаулиран за наказателния удар. В същото време Мохамед Салах изигра нов посредствен мач и вече в серия от 5 последователни срещи без попадение във Висшата лига (и 7 във всички турнири).

Колкото до преследващият наглед невъзможна мисия като спасението тим на Фулъм, 2019-а донесе поредно разочарование. От 1 януари насам се затвърди тенденцията "котиджърс" да получават поне по 2 гола във всеки свой шампионатен мач, а оцеляването в английския елит вече изглежда наистина като мираж.

Ливърпул започна срещата по-добре и набързо наложи надмощие в центъра на терена. В 12-ата минута Андрю Робъртсън и Роберто Фирмино взаимодействаха чудесно помежду си, ала вратарят Серхио Рико разчете добре ситуацията и осуети по-голяма опасност.

Логичното предвид натиска на „червените” се случи в 26-ата минута, когато Садио Мане получи топката отляво и тръгна да влиза навътре към наказателното поле. Там той комбинира с Роберто Фирмино, който овладя пред аутлинията и интелигентно сви паса си назад. Мане изскочи на точното място, за да вкара своя 11-и гол в последните си 11 мача – 1:0.

Десетина минути преди края Лалана по чудесен начин изведе отляво по атаката неуморния Андрю Робъртсън, който напредна към наказателното поле. От 6-7 метра и под остър ъгъл спрямо вратата шотландецът предпочете да стреля, а Серхио Рико парира умело

След почивката домакините заиграха доста по-добре, макар че Рико трябваше в 56-ата минута да се справя с изстрел с глава на Ван Дайк след ъглов удар.

В 65-ата минута „котиджърс” показаха зъби за първи път в мача, като попадение на Флойд Айте беше отменено заради засада. Само три по-късно Андре-Франк Замбо Ангиса отправи коварен шут по земя от 20-ина метра, а Алисон Бекер трябваше да прави пълен плонж, за да улови.

Четвърт час преди края Ливърпул сам се вкара в неприятности. Влезлият преди секунди Джеймс Милнър опита да изрита топката далеч от вратата, но топката се вдигна във въздуха и тръгна към вратата на мърсисайдци. Ван Дайк реши, че е най-удачно да върне към Алисон,  може би без да си дава сметка колко близо зад гърба му е Райън Бабел. Холандският нападател подгони слабия пас, а Алисон опита с шпагат да избие, като топката се промуши през краката му. Така Бабел вкара на празна врата срещу бившия си клуб и уважително не се зарадва – 1:1.

Само 7 минути по-късно Ливърпул си върна аванса. Вратарят Серхио Рико потопи Фулъм, като не успя да направи рутинно спасяване срещу лек фалцов шут на Салах. Испанецът тръгна да тупка топката в земята, а Мане дотича и му я открадна. Последва безумен фаул, при който Рико с две ръце задържа сенегалеца, а реферът логично посочи бялата точка. Оттам Милнър изкупи вината си, отбелязвайки с изстрел в центъра на вратата – 1:2.

До края на мача Ливърпул имаше и шанс да приключи всичко. В 87-ата минута Садио Мане открадна топката от защитниците при централния кръг и продължи да пробива, позволявайки на Мо Салах да мине необезпокояван отляво. Мане го изведе сам срещу вратаря, ала завършващият удар на Салах беше под всякаква критика.

Във временното класиране Ливърпул е първи със 76 точки, изпреварвайки с 2 шампиона Манчестър Сити, който не игра шампионатен двубой заради вчерашния си четвъртфинал във ФА Къп. Фулъм от своя страна е предпоследен с едва 17 пункта, отстъпвайки единствено на Хъдърсфийлд (14). Саутхемптън и Бърнли - с по 30 точки всеки - са първите тимове над чертата, което дава някаква реална надежда за спасение само пред 18-ия Кардиф Сити (28).