Мохамед Салах се е върнал в Ливърпул, след като получи контузия по време на срещата на родния му Египет срещу Есватини (4:1).

26-годишният нападател вкара четвъртия гол за „фараоните”, след като отбеляза директно от корнер преди почивката.

Въпреки това в края на срещата Салах получи мускулна травма, която го е извадила от състава на Египет и той няма да продължи тренировки с тима. Лекарският щаб на „фараоните” са преценили, че е по-добре за играча да се завърне в Англия и той е сторил това в събота.

Следващият мач на Ливърпул е срещу Хъдърсфийлд за Висшата лига на 20-и октомври.

Помощник-треньорът на Египет Хани Рамзи довери, че първоначалните диагнози са за силна мускулна болка, считайки, че контузията не е сериозна.