Монако продължава да затъва във френската Лига 1 и след поредния неуспешен мач – 0:1 у дома срещу Анже, вече е 16-и в класирането с 6 точки.

С тази си загуба монегаските изравниха своя негативна серия в първенството, като след седмия кръг са записали 6 поредни мача без пълен успех. Подобен черен период южняците имаха и през ноември-декември 2010 година, а лошата поличба за тях е, че в края на първенството изпаднаха.

Единствения гол в мача падна в 27-аат минута, когато Стефан Баокен бе намерен свободен в наказателното поле на монегаските и с мощен изстрел порази вратата им за 0:1.

През второто полувреме Монако имаше по-голямо притежание на топката, но и седемте удара на домакините се оказаха неточни.

Но единствената им по-сериозна надежда за гол бе между 84-ата и 86-ата минута. Тогава съдията прегледа с ВАР вероятна игра с ръка на футболист ан Анже, но реши, че няма дузпа.

Анже от своя страна  е осми в класирането с 10 точки.