Отборът на Сент Етиен води Страсбург с 2:0 след първото полувреме на оложения от 23-ия кръг мач от Лига 1.

Можете да гледате двубоя пряко по телевизия NOVA SPORT.

Отборът на Сент Етиен взе добра преднина срещу Страсбург до почивката, отбелязвайки две попадения. Домакините поведоха рано-рано с гол на Роберт Берич още в 4-ата минута. Бречич засече точно с глава след центриране в наказателното поле и даде преднина от 1:0 на своя тим.

Страсбург можеше бързо да върне равенството, но в 7-ата минута Ламин Коне прати топката над вратата на Сент Етиен.

Системата за видеоарбитраж пък влезе в употреба в 10-ата минута, когато съдията видя игра с ръка на Стефан Митрович в наказателното поле на Сент Етиен, но преглеждайки ситуацията, стана ясно, че няма основание за отсъждане на дузпа.

Вторият гол за домакините падна в 26-ата минута. Лоик Перен потвори упражнението от първото попадение. Този път центрирането бе на Берич и Перен с глава отклони неспасяемо топката в мрежата на Сстрасбург.

В 42-ата минута Лебо Мотиба отправи добър удар към вратата на Сент Етиен, но Стефан Руфие се намеси категорично.