Отборът на Ливърпул не успя да победи гостуващи на „Анфийлд“ Атлетик Билбао и двата отбора завършиха наравно 1:1.

Диого Жота откри резултата в 13-ата минута, а Алекс Беренгер изравни в 53-ата минута. Младокът Харви Елиът пък удари греда в 75-ата минута след страхотен удар.

„Мърсисайдци“ имат още една контрола преди началото на новия сезон във Висшата лига. Тя ще се изиграе още утре, отново на „Анфийлд“, срещу испанския Осасуна.

Срещата обаче беше помрачена от контузията на левия бек Андрю Робъртсън, който напусна терена малко преди почивката. Той напусна терена, подкрепян от физиотерапевтите на клуба, след като получи удар в глезена.

Иначе двубоят се игра прeд около 40 000 зрители на „Анфийлд”“ което е 75 процента от капацитета на стадиона. Това е най-голямата публика, събирала се на съоръжението за последните 16 месеца, в едва втория мач пред зрители за този период.

От клуба обаче трябваше да се извиняват на привържениците, тъй като въвеждането на нова електронна система доведе до опашки на вратите и се наложи двубоят да започне с 30-минутно закъснение.