Плеймейкърът на Франция Набил Фекир се развълнува прекалено много от драматична победа с 2:1 над Австралия в група C от Мондиал 2018. Звездата на Олимпик Лион се развихри в радостта след победата, а това за малко да коства едното око на съотборника му Оливие Жиру.

Рикоширалият удар на Пол Погба в 80-ата минута спаси „петлите” от фалстарт срещу подчертания аутсайдер Австралия. „Кенгурата” изостанаха в резултата след дузпа  полза на европейците през втората част, но на свой ред израниха чрез Миле Йединак също след наказателен удар.

Равенството принуди селекционера на Франция Дидие Дешан да хвърли в боя останалите резерви Жиру и Фекир, а макар те да нямаха пряко участие в победния гол, се втурнаха да празнуват бурно с останалите си съиграчи. Обзет от силни емоции, Фекир  шибна погрешка Жиру по лицето, а показалецът му попадна право в лявото око на нападателя.

Случката видимо ядоса Жиру, който поиска извинение, а Фекир бързо удовлетвори претенциите му.