Севиля сътвори почти исторически обрат срещу Ливърпул, наваксвайки три гола за равенството в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Испанският тим изоставаше с 0:3 на почивката, но вкара три попадения, за да изкопчи точка след 3:3.

Френският нападател Уисам Бен Йедер бе огромна част от обрата, след като вкара първия гол, след това спечели дузпа и я реализира за 2:3.

Разбира се, този мач нямаше как да не напомни на феновете на Ливърпул за друг подобен обрат, само че с положителен край за техния тим.

През 2005-та червените фенове видяха как техните любимци наваксват пасив от три гола срещу Милан, а след това спечелиха Шампионската лига в лудия финал в Истанбул.

Преди 12 години Ливърпул стори "Чудото в Истанбул"

Бен Йедер също е гледал явно, защото се изяви като "отмъстител" за загубата на Милан. В своя профил в Twitter французинът веднага след мача пусна следното изречение: "Дано Милан са гледали това."

Освен всичко друго, той вече е и водещият водещият голмайстор на Севиля в ШЛ, като с двата си гола задмина Фреди Кануте в листата.