Отборът на Ливърпул допусна изненадваща загуба от Аталанта с 0:2 на своя стадион "Анфийлд" в мач от четвъртия кръг от група D на Шампионската лига. Йосип Иличич откри резултата след точно час игра, а в 64-ата минута Робин Госенс удвои, с което донесе и победа на своя тим. Така "червените" пропуснаха шанса да си осигурят преминаване в елиминационната фаза на турнира, докато Аталанта си върна за тежката загуба с 0:5 у дома в предишния мач.

Тимът на Юрген Клоп изигра доста слаб мач за своите стандарти и заслужено отстъпи на добре организирания тим на Аталанта. "Мърсисайдци" не успяха да запишат нито един точен удар за всичките 90 минути и спокойно може да се каже, че тимът изигра най-слабия си мач от началото на сезона. По този начин Ливърпул все пак остава лидер в група D с актив от 9 точки, но вече е със само две повече от Аякс и именно Аталанта. В следващия си двубой "червените" приемат Аякс, докато "богинята" домакинства на Мидтиланд.

Първата сиуация в двубоя дойде в четвъртата минута, когато Мохамед Салах опита да върне за Рис Уилямс, но Йосип Иличич пресече и се устреми към наказателното поле, след което стреля, но неточно над вратата на Алисон.

Отново гостите имаха шанс да застрашат сериозно вратата на Ливърпул пет минути по-късно. Робин Госенс получи топката отляво в наказателното поле, но не успя да я овладее по най-добрия начин. Все пак германецът стреля силно и нелошо под ъгъл, но Алисон внимаваше и изби в корнер.

Само минута след това нова грешка в защитита на "червените" предостави шанс на Алехандро Гомес да отнеме топката, след което напредна и шутира от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда.

Аталанта седеше по-добре в първата една четвърт на двубоя, като практикуваше директен футбол и се опитваше да се възползва от всяка една грешка на играчите на своя опонент.

В 36-ата минута Иличич падна в наказателното поле и поиска дузпа, но главният съдия даде знак играта да продължи.

Първият удар по посока на вратата на Аталанта дойде чак в 44-ата минута на двубоя. Костас Цимикас центрира отляво в наказателното поле, където топката бе изчистена. Салах обаче стигна до нея отдясно в пеналтерията и стреля силно, но над вратата на Пиерлуиджи Голини.

Първата опасност за втората част отново беше пред вратата на Алисон. Пако Гомес опита опасен изстрел от средна дистанция, който обаче премина встрани от целта.

След точно час игра обаче Аталанта поведе в резултата. След продължителна атака на гостите Гомес центрира отляво в наказателното поле, където на даречната греда Иличич се измъкна от Цимикас и с десния крак засече топката във вратата на Алисон - 0:2.

Веднага след попадението Юрген Клоп извърши четири смени наведнъж. В игра се появиха Диого Жота, Фабиньо, Андрю Робъртсън и Роберто Фирмино, които замениха Дивок Ориги, Джорджиньо Вайналдум, Константинос Цимикас и Мохамед Салах.

Това обаче не уплаши италианците, които стигнаха и до втори гол в 64-ата минута. Отново Гомес центрира на втора греда, където Ханс Хатебур свали за глава за абсолютно непокрития Робин Госенс, а брантелят матира Алисон за втори път - 0:2.

След втория гол Ливърпул тръгна по-смело в преди позиции и се настани по-трайно в половината на Аталанта, но пак не успяваше да стигне до сериозни опасности пред Гулини.

В 82-ата минута резервата Дуван Сапата получи в наказателното поле и опита изстрел, който обаче премина над вратата.

До края на двубоя "червените" така и не успяха да намерят пролука в добре организирания тим на Аталанта и допусна първа загуба в турнира за този сезон.

FT  ЛИВЪРПУЛ – АТАЛАНТА 0:2 | КЛАСИРАНЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

0:1 Йосип Иличич 60'

0:2 Робин Госенс 64'

Стартови състави на двата отбора:

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 1. Алисон – 76. Нико Уилямс, 46. Рис Уилямс, 32. Жоел Матип, 21. Контстантинос Цимикас – 17. Къртис Джоунс, 5. Джорджиньо Вайналдум, 7. Джеймс Милнър (к) – 11. Мохамед Салах, 27. Дивок Ориги, 10. Садио Мане

Старши треньор: Юрген Клоп

АТАЛАНТА (3-5-2): 95. Пиерлуиджи Голини – 19. Берат Джимсити, 17. Кристиан Ромеро, 2. Рафел Толой – 8. Робин Госенс, 11. Ремо Фрьолер, 3. Матео Песина, 15. Марет де Роон, 33. Ханс Хатебур – 10. Алехандро Гомес (к), 72. Йосип Иличич

Старши треньор: Джан Пиеро Гасперини

Главен съдия: Карлос Дел Серо Гранде, Испания

Стадион: „Анфийлд“, Ливърпул, Англия