Ливърпул се спъна в опита си да си отмъсти на Севиля за загубения финал в Лига Европа през 2016 година. Мърсисайдци не успяха да се завърнат с победа в Шампионската лига, след 3-годишно отсъствие от турнира. Последното им участие бе през сезон 2014/15, когато тимът отпадна още в груповата фаза на турнира. Възпитаниците на Юрген Клоп завършиха при равенство 2:2 срещу Севиля на "Анфийлд" в първия си мач от група „Е” на турнира. За домакините се разписаха Роберто Фирмино в 21-ата и Мохамед Салах в 37-ата минута на двубоя. Висан Бен Йедер в 5-ата и Хоакин Кореа в 72-ата минута на срещата бяха точни за андалусийците.

Всички резултати от Шампионската лига

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп бе направил три промени в стартовите си 11. Лорис Кариус пазеше на вратата, а Деян Ловрен и Джо Гомес също намериха своето място сред титулярите. Филипе Коутиньо пък за първи път бе включен в групата на Ливърпул от началото на сезона и влезе като резерва в 76-ата минута на двубоя. В състава на гостите наставникът Едуардо Берисо трябваше да се оправя без Клема Ленгле и контузения Нолито, на чието място влезе Хоакин Кореа.

Андалусийците поведоха в резултата още след първата си атака. В 5-ата минута Серхио Ескудеро получи добър пас отляво на наказателното поле и пусна успоредно към Висам Бен Йедер, който от много близо нямаше как да сбърка за 1:0.

Ливърпул можеше бързо-бързо да върне равенството в мача. В 10-ата минута Садио Мане опита да застраши вратата на Серхио Рико с удар към долния десен ъгъл. Стражът на Севия обаче се хвърли самоотвержено, опазвайки мрежата си чиста.

Секунди по-късно след центриране от корнер Роберто Фирмино успя да засече с глава от зоната около дузпата, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

Непрекъснатите атаки на мърсисайдци най-после дадоха резултат и в 21-ата минута Роберто Фирмино вкара изравнителното попадение в срещата. Алберто Морено намери с невероятен пас останалия непокрит бразилец, който само плъзна топката в празната врата за 1:1.

Само две минути по-късно Емре Джан изпусна златен шанс да удвои за домакините. Полузащитникът излезе на добра стрелкова позиция и стреля, но го направи неточно, встрани от дясната греда.

Атаките на Ливърпул продължиха и напълно логично мърсисайдци поведоха в резултата. В 37-ата минута Мохамед Салах успя да преодолее Стивън Н’Зонзи, а след това да шутира от границата на пеналтерията. Топката рикошира в крака на Симон Кяер, но в крайна сметка прониза за втори път мрежата на Серхио Рико.

В 42-ата минута пък мърсисайдци пропуснаха да реализират още едно попадение и до някаква степен да убият интригата в двубоя. При нова атака за Ливърпул Садио Мане овладя прецизен пас и нахлу в наказателното поле. В опита си да стигне първи до топката защитникът на андалусийците Николас Парехо си помогна с ръка и след това задържа за фланелката Мане, а съдията Дани Макели не се поколеба да покаже бялата точка. Фирмино застана зад топката, но нацели десния стълб.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините. Точно след час игра на "Анфийлд" наставникът на гостите Едуардо Берисо бе пратен на трибуните, след като хвърли топката настрани, за да не може Джо Гомес веднага да изпълни страничното хвърляне.

В 61-ата Мохамед Салах достигна до отбита топка на ръба на наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл. В последния момент Рико протегна ръка и спаси.

Четири минути по-късно Мане с мощен шут от 18 метра опита да матира стража на Севиля за трети път в двубоя, но топката прелетя над напречната греда.

В 68-тата пък Вайналдум опита удар към долния ляв ъгъл на вратата на Ливърпул, Рико се намеси добре и извади топката.

Множеството пропуски от страна на мърсисайдци им костваха скъпо, като в 72-ата минута андалусийците изравниха. Луис Муриел изведе по отличен начин Хоакин Кореа, мушвайки топката между няколко от защитниците на Ливърпул. Без да се бави аржентинецът стреля, връщайки равенството в двубоя.

В добавеното време на срещата отново Муриел накара феновете на Ливърпул да потреперят, след като успя да се измъкне от защитата на домакините и да стигне до Лорис Кариус. Колумбийският нападател замахна сякаш ще шутира, след което стреля, но топката мина встрани от целта. При извеждащия пас обаче остана съмнение за засада, но Дани Макели остави играта да продължи. Ливърпул пък завърши двубоя с човек по-малко, след като Джо Гомес си изработи втори жълт картон и респективно червен картон в заключителните секунди.

В другия мач от група „Е” Марибор и Спартак Москва също не излъчиха победител, след като завършиха при резултат 1:1. Българският национал Ивелин Попов влезе в игра за руския шампион в 85-ата минута на срещата на мястото на Куинси Промес. И двете попадения в срещата бяха реализирани през второто полувреме. Александър Самедов откри за гостите в 59-ата минута, а Дамян Бохар върна равенството в 85-ата, оформяйки крайния резултат. По време на срещата привържениците на Спартак Москва хвърлиха сигнална ракета към съдията Денис Айтекин, който свири за първи път от осминафинала между Барселона и ПСЖ (6:1).