Наполи победи носителя на Шампионската лига Ливърпул с 2:0 на стадион "Сан Пауло". Головете паднаха в последните минути на срещата. Първо, Дрис Мертенс реализира от дузпа в 82-ата минута, а Фернандо Йоренте в добавеното време на срещата, затвърди успеха на неополитаннци, след грешка на Върджил ван Дайк.

НАПОЛИ - ЛИВЪРПУЛ  2:0

1:0 Дрис Мертенс (д) 82'

2:0 Фернандо Йоренте 90+2'

В третата минута Салах успя да надбяга Руи отдясно, но Кулибали изчисти в корнер. В седмата минута бе отменен гол за Наполи. Марио Руи стреля на два пъти опасно, но и двата пъти Адриан се намеси. Лозано вкара отблизо с глава при добавката, но голът не беше признат заради засада.

В 14-ата минута Манолас надскочи всички след корнер, но не можа да нанесе удар с глава. След това Ван Дайк изчисти топката. Шест минути по-късно Хендерсон изведе Мане отляво. Сенегалецът стреля на скорост право в ръцете на вратаря, който изби в корнер.

Силен изстрел на Салах по земя в 37-ата минута, но топката минава покрай лявата греда. Минутка по-късно Салах подаде на Фирмино пред наказателното поле, но бразилецът се замота и загуби топката.

В 40-ата минута Марио Руи центрира отляво, но Лозано не успя да засече топката, която попада в ръцете на Адриан. Четири минути по-късно Ливърпул организира бърза атака отляво. Милнър беше изведен, но реши да подава вместо да стреля и тоопката беше изчистена в корнер. Фирмино стреля с глава след центриране на Милнър от ъгловия удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

Наполи имаше чудесен шанс да поведе в началото на втората част, но Адриан направи феноменално спасяване. Мертенс засече топката с крак отблизо до лявата греда след центриане на Марио Руи отляво. Малко след това, в 52-ата минута, когато Ван Дайк пресече подаване в малкото наказателно поле на Лозано.

Две минути по-късно Инзиние беше изведен отляво, топката се отклони в ръката на Алекзандър-Арнолд, но след проверка с ВАР не беше отсъдена дузпа.

В 65-ата минута Мерет спаси със сетни усилия с лявата си ръка опасен удар на Салах, който влизаше в мрежата. В 74-ата минута Мане и Фирмино комбинираха добре, но ударът на сенегалеца попадна право в ръцете на Мерет.

В 80-ата минута Наполи получи право да изпълни дузпа. Хосе Кайехон падна след съприконовение с Робъртсън. Мертенс застана зад топката и стреля силно в левия ъгъл на Адриан. Испанецът стигна до топката, но не успя да спаси. В 86-ата минута Манолас можеше да си вкара автогол с глава, но топката излеце в корнер. Фабиньо стреля неточно с глава след ъгловия удар.

В продължението на двубоя домакините стигнаха и до втори гол след грешка в защитата на Ливърпул. Йоренте се възползва от грешен Ван Дайк към вратаря Адриан, пресече подаването и пусна топката покрай Адриан.

Стартови състави:

Наполи (4-4-2): 1. Алекс Мерет, 24. Джовани Ди Лоренцо, 44. Константинос Манолас, 26. Калиду Кулибали, 6. Марио Руи, 7. Хосе Кайехон, 5. Алан, 8. Фабиан Руис, 24. Лоренцо Инсине (к), 11. Ървинг Лозано, 14. Дрис Мертенс

Ливърпул (4-3-3): 13. Адриан, 26. Андрю Робърстън, 4. Върдил ван Дайк, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 7. Джеймс Милнър, 3. Фабиньо, 14. Джордан Хендерсън (к), 10. Садио Мане, 9. Роберто Фирмино, 11. Мохамед Салах

Главен съдия: Феликс Брих, Германия

Стадион: „Сан Паоло“, Неапол, Италия