Младата звезда на Шалке Уестън Маккени прави най-добрия си сезон като футболист екипа на "кралско-сините" и изпълненията му предизвикаха интереса на доста европейски клубове, сред които Ливърпул и Челси. 21-годишният играч е изиграл общо 28 мача през този сезон и е вкарал 3 гола в общо 2 077 изиграни минути.

Маккени е един от най-ярките таланти на американския национален отбор и през този сезон той спечели титулярно място в Шалке, който завърши на 12-то място в крайното класиране на Бундеслигата.

Според "CBS Sports", първенството, което най-добре отговаря на амбициите на Маккени, е Висшата лига и той няма търпение да се тества на най-голямата европейската сцена. Ако Челси си осигури място в Шампионска лига, "сините" могат да отправят предложение за халфа.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се смята, че е фен на Маккени и също би искал да си осигури неговите услуги.