Германският национал Флориан Виртц потвърди трансфера на своя съотборник в Байер Леверкузен Джереми Фримпонг в Ливърпул. За подобна сделка се спекулира усилено още от зимния трансферен прозорец, но след обявеното напускане на Трент Александър-Арнолд, слуховете се засилиха.
Трансферният гуру Фабрицио Романо на няколко пъти потвърди, че сделката на практика е договорена, като за да бъде официлизирана, Фримпонг трябва да премине медицински тестове и да парафира своя договор.
Ръководството на Ливърпул реши да активира откупната клауза в договора на Фримпонг с Леверкузен, която е в размер на 35 млн. евро. Именно той ще бъде заместник на Александър-Арнолд, който реши да напусне „Анфийлд” в посока Реал Мадрид.
Снощи Виртц на практика потвърди, че Фримпонг напуска „аспирините” и през новия сезон ще играе в редиците на новия шампион на Англия. Атакуващият полузащитник публикува пост в социалните мрежи, с който се сбогува с досегашния си съотборник.
„Късмет в следващия етап”, написа Виртц и публикува обща снимка с Фримпонг.
Любопитното е, че самият Флориан Виртц също е спряган за трансфер в Ливърпул.
Good Luck on your next chapter @JeremieFrimpong pic.twitter.com/rN68kmKHtp
— Wirtz 🇩🇪 (@FlorianWirtz10) May 17, 2025