Футболистите на Аталанта станаха свидетели на жест от страна на съперника, който не се среща много често. След като победиха Ливърпул с 3:0 в първия четвъртфинален мач от Лига Европа на „Анфийлд“ футболистите на италианския тим бяха аплодирани от привържениците на домакините.

Доброто представяне на Аталанта доведе до необичайната реакция от феновете на Ливърпул. Играчите са били аплодирани извън терена от привържениците. Овациите за противниковия тим не се случват толкова често, но говорят много за това колко добре се е представил отборът като гост.

Аталанта записа един от най-знаменитите си успехи в европейските клубни турнири. Реваншът в Бергамо е на 18 април.

Част от феновете на Ливърпул започнаха да напускат стадиона след третия гол, а атмосферата на „Анфийлд“ не беше на обичайното си ниво.

Освен това агитката протестира срещу наскоро обявеното увеличение на цените на сезонните билети. Феновете не издигнаха обичайните знамена на трибуната „Коп“ в знак на протест.