Отборът на Ливърпул записа солидна победа в първия си мач в Шампионска лига. Тимът на Арне Слот спечели на хартия най-трудното си гостуване в надпреварата срещу Милан на „Сан Сиро”. Въпреки че двубоят не започна никак добре за гостите, „червените” успяха да направят пълен обрат на резултата и да се поздравят с трите точки след 3:1 в Италия.

Кристиан Пулишич откри за домакините ще в 3-ата минута, но с попадения за мърсисайдци се отчетоха Ибрахима Конате, Върджил ван Дайк и Доминик Собослай. Мохамед Салах пък удари две греди. Официален дебют за англичаните направи новото попълнение Федерико Киеза, който се появи в продължението на срещата.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

Мачът на „Сан Сиро” започна по най-добрия начин за домакините, които успяха да вземат ранна преднина. Още в 2-ата минута Милан откри резултата след страхотна атака по дясното крило и много сериозна грешка в отбраната на гостите. След нападение, започнато от Майк Менян, топката стигна до Алваро Мората, който изведе Пулишич отдясно. Нападателят напредна необезпокояван от никого, нахлу в наказателното поле и с удар от малък ъгъл успя да изненада Алисон Бекер. При подаването на Менян, вратарят получи болки и бедрото си и имаше нужда от лекарска помощ. Все пак стражът стисна зъби и успя да продължи двубоя, въпреки че няколко минути след гола получаваше лекарска помощ.

В 17-ата минута Ливърпул бе много близо до това да изравни резултата, но късметът обърна гръб на Мохамед Салах. Нападателят получи в наказателното поле, финтира бранител на Милан и стреля с десния крак, но топката срещна напречната греда. Веднага след това Костас Цимикас имаше възможност също да отправи удар, но той бе много неточен.

„Червените” все пак стигнаха до изравнителния гол в 23-ата минута, а той изненадващо бе дело на Ибрахима Конате. Централният бранител се извиси над всички в наказателното поле след прекрасно центриране на Трнент Александър-Арнолд от фал и с глава порази целта.

Само три минути по-късно Диого Жота пропусна, излязъл сам срещу Майк Менян. Португалецът не уцели вратата от няколко метра.

Малко по-късно страхотен пробив на Коди Гакпо отляво завърши със силен удар. Топката бе отклонена от Майк Менян, но за негово нещастие тя попадна в Мохамед Салах. Египетската звезда на гостите стреля с левия крак, но отново нацели напречната греда.

Следващата интересна ситуация в мача отново бе на сметката на гостите от Ливърпул. След много добре развита контраатака, топката попадна в Мохамед Салах, който стреля от средна дистанция, но този път Менян изби в корнер.

Именно след центрирането от ъгловия удар на Костас Цимикас, Върджил ван Дайк с глава от два метра направи обрата пълен за Ливърпул.

Втората част започна с уникален пропуск на Диого Жота, който стреля много силно от близка дистанция, но в тялото на вратаря на Милан. Още с първия съдийски сигнал след почивката Майк Менян показа, че има здравословни проблеми и най-вероятно няма да продължи срещата. В крайна сметка стражът на домакините бе заменен от 19-годишния Лоренцо Ториани в 51-ата минута.

Ливърпул увеличи преднината си в 67-ата минута след страхотна бърза атака. Коди Гакпо получи отляво, напредна много добре, преодолявайки бранител на Милан в наказателното поле и намери отлично включилия се Доминик Собослай, който подложи крак и прати топката в далечния ъгъл.

FT МИЛАН – ЛИВЪРПУЛ 1:3

1:0 Пулишич 3', 1:1 Конате 23', 1;2 Ван Дайк 41', 1:3 Собослай 67'

Стадион: „Сан Сиро”, Милано

Рефер: Еспен Ескас, Норвегия

Милан: 16 Майк Менян, 2 Давиде Калабрия, 21 Страхиня Павлович, 323 Фикайо Томори, 19 Тео Ернандес, 29 Юсуф Фофана, 14 Рейндерс, 11 Кристиан пулишич, 8 Рубен Лофтъс-Чийк, 10 Рафаел ЛЕао, 7 Алваро Мората

Старши треньор: Пауло Фонсека

Ливърпул: 1 Алисон Бекер, 66 Трент Александър-Арнолд, 5 Ибрахима Конате, 4 Върджил ван Дайк, 21 Костас Цимикас, 38 Райън Гравенберх, 10 Алексис Мак Алистър, 11 Мохамед Салах, 8 Доминик Собослай, 20 Диого Жота, 18 Коди Гакпо

Старши треньор: Арне Слот