Отборът на Ливърпул прекъсна издънките си в заключителния етап от сезона на Висшата лига. Този път мърсисайдци победиха с 2:1 гостуващия Куинс Парк Рейнджърс и така постигнаха едва втора победа в последните си 6 шампионатни мача. Така „червените“ запазват някакви шансове за място в топ 4, но подобна развръкза е малко вероятно. При победа на Манчестър Юнайтед над Уест Бромич тази вечер разликата ще остане 7 точки при оставащи 3 кръга до края.

Ливърпул имаше чудесен шанс да измъкне победата на „Анфийлд“ с доста по-малко нерви, ала в края на мача Стивън Джерард изпусна дузпа. Все пак капитанът се реваншира и с попадение в 87-ата минута донесе трите точки

Мърсисайдци поведоха в резултата в 20-ата минута след чудесно проведена контраатака, при която Рики Ламбърт с чудесен пас по тревата намери Филипе Коутиньо сам отляво, а бразилецът с десния крак изпрати кълбото неспасяемо в далечния горен ъгъл.

Първото полувреме приключи сравнително спокойно, а след това домакините натиснаха сериозно в търсена на втори гол. В 50-ата минута Коутиньо метна чудесна топка за Адам Лалана в наказателното поле, а английският национал шутира на сантиметри покрай целта. Пет минути по-късно Рахийм Стърлинг стреля от десетина метра, а силният му шут премина над гредата.

В 65-ата Рики Ламбърт излезе очи в очи с Робърт Грийн и стреля към десния ъгъл, но не можа да го преодолее. Малко след това Джерард получи чудесен дълъг пас пред дъгата и веднага изпрати точен удар, който Робърт Грийн спаси.

Като от нищото КПР изравни резултата в 73-ата, когато Джоуи Бартън центрира от корнер, а Лирой Фер се пребори с двама играчи на домакините и с крак успя да прокара кълбото през купа от играчи, което не остави шансове на Миньоле да реагира както трябва.

Драмата в края стана пълна, като първо в 80-ата минута Недум Онуоха извърши фаул за дузпа. Реферът посочи бялата точка, ала щатният изпълнител Джерард не можа да преодолее Грийн. Две минути след този епизод мачът за Онуоха приключи, след като защитникът извърши още един груб фаул и бе изгонен с втори жълт картон.

Три минути преди края Филипе Коутиньо изкова победата с чудесна асистенция за Джерард, който с глава опъна мрежта за крайното 2:1.

По този начин Ливърпул остава пети в класирането и с 61 точки е на четири зад големия съперник Манчестър Юнайтед. КПР остава предпоследен с 27 пункта и се нуждае със сигурност от три победи в мачовете до края, иначе изпада от Висшата лига.