Новото попълнение на Ливърпул Кристиан Бентеке дебютира по отличен начин за „червените“. Той взе участие в последната проверка на „мърсисайдци“ преди началото на сезона във Висшата лига срещу Суиндън Таун, която тимът на Брендън Роджърс спечели с 2:1.

Освен Бентеке, дебют за Ливърпул направи и другото ново попълнение в отбора Роберто Фирмино.

Белгийският голмайстор откри резултата в полза на „червените“ три минути след началото на втората част. Попадението на Бентеке предизвика бурни овации по трибуните на „Каунти граунд“. Бившата звезда на Астън Вила овладя топката на гърди и с удар от въздуха не остави шанс на вратаря.

Джонатан Обика изравни за Суиндън 15 минути по-късно, но младата надежда на „червените“ Шей Оджо осигури победата за своя тим в самия край на срещата.

В игра за Ливърпул участие в мача днес взеха Адам Богдан, Алберто Морено, Коло Туре, Мамаду Сако, Александър-Арнолд, Джо Алан, Лукас Лейва, Емре Джан, Лазар Маркович, Фирмино и Бентеке.

Другата част от състава на „червените“ снощи игра в друга контрола – срещу ХИК Хелзинки във Финалндия.