Ливърпул постигна втората си победа в предсезонната подготовка, след като надви с комфортното 3:1 Брадфорд Сити на „Вали Парейд” в неделния следобед. Преди броени дни мърсисайдци стартираха с проверките, надделявайки над Транмиър Роувърс със зрелищното 6:0.

Всички голове за „червените” паднаха през първото полувреме на мача, когато Джеймс Милнър вкара два гола за две минути, след което Райън Брюстър добави трети гол за класическата преднина на почивката. Европейският шампион не вкара повече голове през втората част, докато Брадфорд върна едно попадение в края от дузпа чрез Иойн Дойл.

Все пак нямаше никаква опасност Брадфорд да се върне в мача, като Ливърпул остава 100%-ов от началото на лятната си подготовка. Оттук насетне за тима на Юрген Клоп му предстои заминаване за САЩ, където ще протече основната част от тренировъчните занимания.

Ливърпул бързо поде контрола в срещата и се нуждаеше от само 13 минути, за да „счупи” нулите. Тогава Милнър си сложи топката на десния крак и стреля от средна дистанция, вкарвайки красив гол във вратата, преди което топката премина край бившия нападател на Евертън Джеймс Воън.

Четвъртодивизионният английски тим вече губеше с два гола минути по-късно, когато Ричард О’Донъл спъна Хари Уилсън, а съдията посочи дузпата. Зад нея застана Милнър, който отново бе точен.

Брадфорд отбеляза гол след половин час игра, но попадението на Бен Ричардс-Евертън бе отменено, тъй като играчът бе в засада. Воън пък бе близо да вкара на Симон Миньоле, но вратарят направи добро спасяване.

Третият гол на Ливърпул дойде миг преди края на първата част, когато Райън Брюстър се разписа с консуматорски завършек.Юрген Клоп промени целия си състав за втората част от мача, когато пропуски направиха Дивок Ориги, Къртис Джоунс и Лиъм Милър.

Брадфорд пък върна един гол десет минути преди края, когато Адам Люис събори Клейтън Доналдсън в наказателното поле, а Дойъл реализира гол в средата на вратата. Следващата проверка за Ливърпул е в Щатите срещу Борусия Дортмунд идната събота.