Ливърпул победи Тотнъм с 4:2 в двубой от 36-ия кръг във Висшата лига. Така "шпорите" сякаш загубиха шансовете си за Шампионска лига, въпреки че и Астън Вила допусна грешка срещу Брайтън по-рано през деня.

Мохамед Салах изведе мърсисайдци напред в 16-ата минута след хубаво подаване на Коди Гакпо.

В последната минута на първата част падна и втори гол дело на Анди Робъртсън, който направи добавка след удар на Салах.

Пет минути след почивката Коди Гакпо заби и трети гол, а малко по-късно Харви Елиът с истинска бомба покачи на 4:0

Лондончани все пак върнаха две попадения чрез Ричарлисон и Хюн-мин Сон в 73-ата и 77-ата минути, но силите им не стигнаха за нещо повече.

В класирането Ливърпул остава трети със 78 точки, а Тотнъм е пети с 60 пункта и вече с илюзорни шансове за класиране в топ 4 и ШЛ.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

Тотнъм опита да натисне в първите минути на мача и още в третата минута се стигна до удар към вратата на Алисон. Педро Поро центрира от статично положение, а след изчистване топката стигна до Ив Бисума. Халфът пробва шут от границата на наказателното поле, но той не бе сполучлив.

След осем минути игра дойде ред и на Ливърпул да създаде опасност. Мохамед Салах получи топката на крилото и пробва центриране с външен фалц. Топката придоби изненадваща траектория и се удари в напречната греда, след което защитата се справи.

Минута след изтичането на четвърт час игра домакините достигнаха до попадение. Коди Гакпо получи подаване на крилото и влезе към втрешността на терена. Последва великолепен пас на втора греда, където Мохамед Салах засече с глава и матира Виакрио. Това сложи край на головата суша на египтянина, който не се бе разписвал от игра в 7 поредни срещи.

Пет минути преди края на полувремето Луис Диас пробва акробатичен ножичен удар, но израти топката в аут.

В последната минута от пъврата част футболистите на Юрген Клоп нанесоха втори удар. Алексис Мак Алистър изведе с хубав пас Трент Алкезандър-Арнолд на десния фланг. Последва центриране, което стигна чак до Андрю Робъртсън. Левият бек подаде към Мохамед Салах и последва шут, който Викарио отрази. Робъртсън обаче продължи движението си и направи добавка, за да даде солиден аванс на своя тим преди почивката.

Наказателната акция на "червените" беше подновена само пет минути след почивката. Харви Елиът отне топката от Емерсон Роял и центрира към Коди Гакпо. Нидерландецът засече подаването с глава и заби топката за трети път в мрежата.

Само девет минути по-късно падна и четвърти гол. Мохамед Салах чукна топката към Харви Елиът, който с истински снаряд не остави никакви шансове на стража на гостите.

В 73-ата минута Тотнъм намали резултата. Бренан Джонсън получи пас в коридор и пусна успоредна топка към Ричарлисон. Бразилецът беше оставен непокрит и успя да намали резултата.

След още 4 минути футболистите на Постекоглу върнаха още един гол. След нова добра атака Ричарлисон заложи топката за Хюн-мин Сон, който с премерен удар върна надеждите за своя тим.

В заключителните минути Мохамед Салах вкара още един гол, но той бе отменен за засада в зародиша на атаката. Така резултатът се запази и Ливърпул победи Тотнъм с 4:2

FT Ливърпул - Тотнъм 4:2

1:0 Мохамед Салах 16'

2:0 Андрю Робъртсън 45'

3:0 Коди Гакпо 50'

4:0 Харви Елиът 59'

4:1 Ричарлисон 73'

4:2 Хюн-мин Сон 77'

Стартови състави:

Ливърпул: 1. Алисон, 66. Трент Алекзандър-Арнолд, 78. Джарел Куанса, 4. Върджил ван Дайк (К), 26. Андрю Робъртсън, 19. Харви Елиът, 3. Уатару Ендо, 10. Алексис Мак Алистър, 11. Мохамед Салах, 18. Коди Гакпо, 7. Луис Диас

Треньор: Юрген Клоп

Тотнъм: 13. Гулиемо Викарио, 12. Емерсон Роял, 37. Мики ван де Вен, 17. Кристиан Ромеро, 23. Педро Поро, 30. Родриго Бентанкур, 29. Папе Сар, 8. Ив Бисума, 22. Бренън Джонсън, 21. Деян Кулушевски, 7. Хюн-мин Сон (К)