Ливърпул надделя над Майнц 05 с 1:0 в петъчната си контрола по време на предсезонния си лагер, провеждащ се в Австрия. Късен автогол на Лука Килиан от германския тим бе достатъчен на англичаните да вземат успеха след центриране от Оуен Бек. Това бе първият 90-минутен мач за хората на Юрген Клоп в подготовката им, като досега изиграха две контроли – срещу Вакер Инсбрук и Щутгарт, но мачовете бяха по 30 минути.

Първото полувреме в игра бяха Трент Александър-Арнолд, Джеймс Милнър, Садио Мане и Мохамед Салах, а през второто полувреме се видяха хора от школата на „червените”, докато Дивок Ориги постави лентата на ръката си.

Ливърпул започна по-дейно мача пред 3,500 фена по трибуните, но вратарят на „05” Робин Центнер се справяше с ударите на „червените”. Логично, през втората част с пускането на по-младите играчи играта се поизравни, но в крайна сметка Ливърпул взе успеха благодарение на грешката на Килиан в края.

Следващата проверка за шесткратния европейски шампион е срещу Херта Берлин в Инсбрук идния четвъртък.