Ливърпул и Болоня играят при резултат 2:0 в мач от втория кръг на основната фаза на Шампионска лига. Двубоят на "Анфийлд" стартира в 22:00 часа, а на Gong.bg ще проследим най-интересните моменти от него минута по минута.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Мърсисайдци започнаха отлично срещата и още във втората минута създадоха нещо по-опасно в атака. Салах комбинира с Гравенберх, а вторият пусна остър пас успоредно на голлинията. Собослай прескочи топката, но до нея не стигна, нито Луис Диас, нито Дарвин Нунес.

В 9-ата минута Тайс Далинга вкара, но веднага беше вдигнат флага за засада и впоследствие попадението бе отменено.

Две минути след това домакините поведоха. Мохамед Салах прати топката към далечната греда и Алексис Мак Алистър. За аржентинеца остана най-лесната задача, а именно да добави отблизо в мрежата на Болоня.

Доминик Собослай бе близо до втория гол за Ливърпул в 19-ата минута. Унгарецът завърши сам атака с удар по земя, като топката обаче мина покрай страничния стълб.

В 28-ата минута Дан Ндойе шутира от границата на наказателното поле, а след рикошет топката отскочи и срещна напречната греда, но не влезе във вратата на Алисон Бекер.

Само минута след това Дарвин Нунес реши да действа индивидуално и стреля от дистанция, но над вратата на италианците.

Болоня имаше силни минути и натисна, а в 32-ата минута отново Дан Ндойе беше близо до гола, но отново греда го лиши от изравнителното попадение. Той стреля с левия крак след разбъркване в наказателното на мърсисайдци. Ударът му бе насочен към близкия ъгъл, където стражът не се намеси, а топката срещна страничния стълб и излезе в аут.

Минута по-късно Алисон отново трябваше да се намесва, за да извади удар на Каспер Урбански.

В 37-ата минута Трент Александър-Арнолд проби добре и намери Луис Диас в наказателното. Колумбиецът се забави и не успя да стреля, а топката му беше отнета.

В началото на второто полувреме Салах изпрати центриране отдясно към бялата точка за изпълнение на дузпи, а там Дарвин Нунес се извиси и стреля с глава. Ударът на уругваеца обаче мина над вратата на Болоня.

В 56-ата минута нов шанс се откри пред гостите. Орсолини бе намерен с центриране и веднага стреля, но право в Алисон, който изби. Минута след това Урбански опита късмета си с изстрел от дистанция, който прелетя встрани от целта.

Удар на Мохамед Салах от ръба на пеналтерията в 63-ата минута мина покрай вратата на италианския тим.

В 75-ата минута до голяма степен Салах сложи край на интригата с втори гол за "червените". Египтянинът нахлу в наказателното на противника, нагласи си топката на левия крак, след което отправи неспасяем удар към вратата на Скорупски.

LIVE / Ливърпул - Болоня 2:0

1:0 Алексис Мак Алистър 11'

2:0 Мохамед Салах 75'

Съставите на двата отбора:

Ливърпул: 1. Алисон, 66. Арнолд, 5. Конате, 4. Ван Дайк, 26. Робъртсън, 8. Собослай, 38. Гравенберх, 10. Мак Алистър, 11. Салах, 9. Нунес, 7. Диас

Старши треньор: Арне Слот

Болоня: 1. Скорупски, 3. Пош, 31. Беукема, 26. Лукуми, 33. Миранда, 8. Фройлер, 7. Орсолини, 6. Моро, 82. Урбански, 11. Ндойе, 24. Далинга

Старши треньор: Винченцо Италиано