Манчестър Юнайтед и Ливърпул изиграха за втори път в последните седмици спиращо дъха дерби, като и този път двата отбора не успяха да стигнат до победата – 2:2. В римейк на 1/4-финала от ФА Къп, когато дуелът завърши при резултат 2:2 в редовното време, то и този път на „Олд Трафорд“ двата тима записаха същия резултат след фантастичен футбол и голове в двете врати.

Ливърпул доминира изцяло „червените дяволи“ през първото полувреме и стигна до първия гол чрез Луис Диас, а след 14-те нанесени удара към вратата на Андре Онана и нито един такъв към вратата на гостите, то мърсисайдци се оттеглиха с гол превес до почивката. Второто полувреме „червените дяволи“ промениха доста детайли в тяхната игра и в 50-ата минута Бруно Фернандеш наказа кошмарна грешка на Джарел Куанса и Куивийн Келехър и с гол от 40 метра изравни резултата. Коби Мейноо реализира фантастичен гол във вратата на 19-кратния английски шампион в 68-ата минута, докато Мохамед Салах изравни резултата от дузпа в 84-ата минута.

По този начин Ливърпул не успя да възстанови лидерската си позиция във Висшата лига, като тимът има 71 точки, колкото и лидера Арсенал. Лондонският тим е първи поради по-добрите си показатели при головата разлика. Манчестър Юнайтед остана на шестото място и тимът вече е с 49 точки. Манчестър Сити дебне от третото място и "гражданите" са със 70 точки.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул

източник: sofascore.com

Още във втората минута Бруно Фернандеш изведе Алехандро Гарначо, който напредна и премина край Куивийн Келехър. Последва шут и гол, ала аржентинецът беше в засада и голът беше отменен, и то правилно.

Ливърпул отговори с изключителен шанс на Собослай. Салах видя вляво унгареца, който шутира, но Андре Онана с една ръка блокира. Дарвин Нунес се понесе по дясното крило след избита топка и комбинира с Мохамед Салах. Той стреля от въздуха, ала Аарън Уан-Бисака блокира с тяло удара му. След корнера Салах овладя и върна леко назад за Собослай. Унгарецът шутира от движение, но над напречната греда на Андре Онана.

Снимки: Gulliver/GettyImages
81 снимки

В 18-ата минута мърсисайдци разиграха отлично нападение, а Мак Алистър видя вляво Андрю Робъртсън. Шотландецът даде остър успореден пас по земя към връхлитащия Собослай, чийто удар беше доста слаб в тази ситуация и не успя да затрудни Онана. Три след това Андрю Робъртсън се понесе вляво и стреля от средна дистанция, но много неточно.

Темпото, което Ливърпул наложи над големия си съперник даде резултат в 23-ата минута. Собослай центрира от корнер, а Уан-Бисака изпусна Дарвин Нунес. Уругваецът продължи с глава към непокрития Луис Диас и колумбийското крило на Ливърпул с ножичен удар преодоля Онана - 1:0.

"Червените дяволи" отговориха на предизвикателство, а Бруно Фернандеш центрира от фал след 26 минути игра. Каземиро свали успоредно към Уили Камбуала или Хойлунд, ала и двамата се разминаха с топката. В 33-ата минута Ливърпул направи обещаваща контраакция, а Луис Диас изведе вдясно Мохамед Салах. Топката дойде леко назад за №11, който все пак стреля и принуди Онана да прави спасяване. След него нов удар от Салах беше изчистен от камерунския страж на домакините.

Напорът на "червените" стана изключително голям и в 35-ата минута силен шут на Дарвин Нунес профуча опасно близо над напречната греда на Онана. Минута след това гостите имаха нов, отличен шанс да удвоят актива си, а Собослай подаде към Салах, чийто удар беше твърде разочароващ.

В 48-ата минута Дарвин Нунес се озова на стрелкова позиция и отправи много силен удар, но Хари Магуайър с тяло блокира. Пет след подновяването Джарел Куанса от Ливърпул допусна изключително лоша грешка при владението на топката. Английският бранител подцени ситуацията и даде успореден пас към Ван Дайк. Той беше прекалено къс, а Бруно Фернандеш открадна. Португалецът отправи удар от много далечна дистанция, който прехвърли излезлия Келехър и изравни резултата - 1:1.

В 54-ата минута Маркъс Рашфорд центрира коварно във вратарското поле, а Куивийн Келехър трябваше да избива топката, за да предотврати гол за "червените дяволи". След корнера Ливърпул направи скоростно нападение, а Собослай се пусна отляво и видя Салах. Той продължи за Диас, който пусна към Дарвин Нинес, но ударът му беше отвратителен.

Юрген Клоп реши да пусне в игра Джо Гомес и Къртис Джоунс след малко повече от час игра. Двамата замениха Конър Брадли и Доминик Собослай . Ерик тен Хаг пък трябваше да замени контузилия се Рашфорд и на негово място  се появи Антони. В 67-ата минута обратът за "червените дяволи" беше пълен. Тогава юношата на домакините - Коби Мейноо, отправи изключително солиден удар от средна дистанция, който направи безпомощен ирландеца Келехър и той трябваше да извади топката за втори път от своята врата.

Четвърт час преди края удар на Гарначо след открадната топка от Расмус Хойлунд беше спасен от Келехър. 12 преди края Луис Диас шутира много добре от дъгата, но Онана спаси. Той прати топката на пътя на Салах, който с десния крак от няколко метра беше ужасно неточен. Осем преди края на редовното време Салах и Харви Елиът направиха двойно подаване, а Уан-Бисака фаулира с шпагат Елиът, който падна и Антъни Тейлър посочи бялата точка за гостите. Зад топката застана Мохамед Салах, който прати топката в десния ъгъл на Онана за 2:2.

В добавеното време на срещата пред Луис Диас се откри изключителна шанс за втори обрат в срещата, но колумбиецът не успя да накаже Онана от три метра. В самия край на продължението удар на Харви Елиът беше уловен с лекота от Онана и така крайният резултат беше 2:2.

FT   МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 2:2

0:1 Диас 23', 1:1 Фернандеш 50', 2:1 Мейноо 67', 2:2 Салах 84'-дузпа

Рефер: Антъни Тейлър (Англия)

Стадион: "Олд Трафорд" (Манчестър)

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана – 29. Аарън Уан-Бисака, 5. Хари Магуайър, 53. Уили Камбуала, 20. Диого Далот – 18. Казимиро, 37. Коби Мейно – 17. Алехандро Гарначо, 8. Бруно Фернандеш (к), 10. Маркъс Рашфорд – 11. Расмус Хойлунд

Резерви: 1. Алтай Байъндър (вр), 75. Хабиб Огунейе, 70. Хари Амаас, 16. Амад Диало, 14. Кристиан Ериксен, 4. Софиан Амрабат, 7. Мейсън Маунт, 62. Омари Форсън, 21. Антони

Треньор: Ерик тен Хаг

Ливърпул: 62. Куийвин Келехър – 26. Андрю Робрътсън, 4. Върджил ван Дайк (к), 78. Джалер Кунса, 84. Конър Брадли – 8. Доминик Собослай, 3. Уатаро Ендо, 10. Алексис Мак Алистър – 7. Луис Диас, 9. Дарвин Нунес, 11. Мохамед Салах

Резерви: 13. Адриан (вр), 2. Джо Гомес, 5. Ибрахима Конате, 21. Константинос Цимикас, 38. Райън Гравенберх, 19. Харви Елиът, 76. Джейдън Данс, 17. Къртис Джоунс, 18. Коди Гакпо